Now Reading
В Україні з’явився приватний озброєний загін. Він працює на базі МВС

В Україні з’явився приватний озброєний загін. Він працює на базі МВС

21 вересня «Схеми» (спільний проект «Радіо Свобода» та телеканалу «UA:Перший») опублікували розслідування щодо «Безпеки життя». Це окремий відділ під патронатом МВС, що складається з ветеранів АТО. Zaborona.com розповідає головне з матеріалу журналістів.

«Безпека життя» – що це?

Проект у липні 2017 року презентував Ілля Кива, ще в статусі радника міністра внутрішніх справ. За його словами, «основне завдання в тому, щоб ми мали можливість «кувати» кадри для майбутньої Національної поліції».

Що відомо?

У Facebook на сторінці Всеукраїнського союзу ветеранів АТО, який очолює Ілля Кива, «Схеми» знайшли оголошення, у якому ветеранам пропонують роботу у відділі воєнізованої охорони «Безпека життя» Департаменту поліції охорони. Тобто громадська організація, заснована в приватному порядку, пропонує роботу в підрозділі державного органу, тільки з деякими «але».

Чим займається «Безпека життя»?

«Схемам» стало відомо, що представники «Безпеки життя» займаються фізохороною. Один із представників цього проекту повідомив таке: «виїзд на об’єкти, група швидкого реагування – ГШР, так звана. Вони можуть тут бути, а треба виїхати – то це катастрофічне фізичне навантаження».

Також стало відомо, що в майбутньому представники відділу отримають зброю.

Що не так?

Чоловік із поліції охорони на акції протесту в Ірпені й чоловік на контрмітингу під антикорупційною прокуратурою – одна й та сама особа. «Схемам» вдалося встановити, що це – Костянтин Баханов. Він керує Відділом воєнізованої охорони «Безпека життя» Департаменту поліції охорони. Департамент же є структурним підрозділом Національної поліції, якою керує Сергій Князєв.

Також журналісти ідентифікували ще двох чоловіків – Руслана Чебикіна та Руслана Корнутича. Вони працюють під керівництвом уже згаданого Костянтина Баханова у відділі воєнізованої охорони «Безпека життя» під крилом Нацполіції. Вони також були на мітингу під САП.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Scroll To Top