Читаєте зараз
В Україні з’явився приватний озброєний загін. Він працює на базі МВС

В Україні з’явився приватний озброєний загін. Він працює на базі МВС

Сергій Сурепін

21 вересня «Схеми» (спільний проект «Радіо Свобода» та телеканалу «UA:Перший») опублікували розслідування щодо «Безпеки життя». Це окремий відділ під патронатом МВС, що складається з ветеранів АТО. Zaborona.com розповідає головне з матеріалу журналістів.

«Безпека життя» – що це?

Проект у липні 2017 року презентував Ілля Кива, ще в статусі радника міністра внутрішніх справ. За його словами, «основне завдання в тому, щоб ми мали можливість «кувати» кадри для майбутньої Національної поліції».

Що відомо?

У Facebook на сторінці Всеукраїнського союзу ветеранів АТО, який очолює Ілля Кива, «Схеми» знайшли оголошення, у якому ветеранам пропонують роботу у відділі воєнізованої охорони «Безпека життя» Департаменту поліції охорони. Тобто громадська організація, заснована в приватному порядку, пропонує роботу в підрозділі державного органу, тільки з деякими «але».

Читати більше новин в Telegram

Чим займається «Безпека життя»?

«Схемам» стало відомо, що представники «Безпеки життя» займаються фізохороною. Один із представників цього проекту повідомив таке: «виїзд на об’єкти, група швидкого реагування – ГШР, так звана. Вони можуть тут бути, а треба виїхати – то це катастрофічне фізичне навантаження».

Також стало відомо, що в майбутньому представники відділу отримають зброю.

Що не так?

Чоловік із поліції охорони на акції протесту в Ірпені й чоловік на контрмітингу під антикорупційною прокуратурою – одна й та сама особа. «Схемам» вдалося встановити, що це – Костянтин Баханов. Він керує Відділом воєнізованої охорони «Безпека життя» Департаменту поліції охорони. Департамент же є структурним підрозділом Національної поліції, якою керує Сергій Князєв.

Також журналісти ідентифікували ще двох чоловіків – Руслана Чебикіна та Руслана Корнутича. Вони працюють під керівництвом уже згаданого Костянтина Баханова у відділі воєнізованої охорони «Безпека життя» під крилом Нацполіції. Вони також були на мітингу під САП.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій