'
Читаєте зараз
В українському прокаті з фільму Серебреннікова «Літо» вирізали епізод з актором Башировим

В українському прокаті з фільму Серебреннікова «Літо» вирізали епізод з актором Башировим

Роман Губа
Автор:

Днями на кінофестивалі «Wiz-Art» у Львові виник скандал через показ російського фільму «Карусель» з участю актора Олександра Баширова. Він входить до переліку діячів культури, які створюють загрозу нацбезпеці через свою підтримку сепаратистських республік на сході України. Організатори фестивалю вибачилися перед глядачами.

«Фестиваль є свідомим тих подій, що відбуваються в країні, має проукраїнську позицію і просить вибачення. Надалі плануємо надавати кожен російський фільм, що має шанс потрапити у програму, на ретельну перевірку, щоб уникнути подальших непорозумінь», – говориться в заяві.

Але виявилось, що в червні в український прокат вийшов фільм за участі Олександра Баширова – «Літо». Український дистриб’ютор – «Артхаус Трафік» – вирізав сцени із ним.

Фільм Кирила Серебреннікова «Літо» розповідає про життя ленінградської рок-сцени 80-х, в основному про життя музикантів Майка Науменка та Віктора Цоя. Олександр Баширов грає у фільмі нетверезого громадянина, який пристає до молодих рокерів в електричці, звинувачує у виконанні західних «ворожих пісень». Епізод займає не більш ніж дві хвилини екранного часу.

Український кінодистриб’ютор «Артхаус Трафік» спочатку приховав обличчя Баширова за написом «Censored», але сам епізод залишив. «Зробити це було необхідно, бо інакше фільм не вийшов б на екрани. Надалі цього виявилося замало і сцену довелося вирізати. Замазаний варіант ми встигли показати на прес-показі», – повідомили журналісту «Заборони» у компанії.

Голова Держкіно Пилип Іллєнко підтвердив, що Держкіно отримало на розгляд фільм без епізоду з Башировим.

«Всі російські фільми, які виходять у кінотеатральний прокат проходять розгляд експертної комісії при Держкіно, – сказав Іллєнко в розмові з журналістом «Заборони». – В тій версії, яка була подана на розгляд комісії, коротенький епізод з появою цього актора було видалено».

За словами Пилипа Іллєнка, він не веде статистики, але ймовірно, що подібні випадки – вирізання сцен акторів, які є в «чорному списку» – уже траплялися.

«Кожного разу, коли видається прокатне посвідчення, ми перевіряємо, щоб у створенні фільму не брали участь особи з переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці, – говорить Іллєнко. – Якщо таких людей немає в тій копії, на яку видається прокатне посвідчення, то в нас немає підстав не видавати його».

За словами голови Держкіно, якщо фільм мав посвідчення до створення «чорного списку», але хтось із творців фільму потрапив до нього зараз – прокатне посвідчення скасовується.

 

Читайте також:
Тільки не з РФ! Як і чому в Україні забороняють книжки

Комісія, яку ми заслужили

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій