'
Читаєте зараз
В Україні Bayraktar TB2 переробили в унікальний дрон

В Україні Bayraktar TB2 переробили в унікальний дрон

Ilona Kivva
Автор:

Масштаби війни та унікальні задачі в Україні викликали потребу в технологічних оновленнях системи байрактарів. Причому модифікацію зробили не на батьківщині дронів, а на місці. Крім того, Baykar збирається виробляти в Україні і Bayraktar Akincі, пише Радіо Свобода.

«Ми постачаємо Bayraktar TB2, у нас є місцева компанія Baykar. Наші дрони активно використовуються на полі бою, і ми добре тримаємося, намагаючись технічно підтримувати наші системи. Також є потреба в технологічних оновленнях системи, тому що це дуже масштабна війна. Ви стикаєтесь із викликами на полі бою і, завдяки зворотному зв’язку, який ми отримуємо з поля бою, потрібно оновлювати систему. Це дуже динамічний процес: потрібно продовжувати технічну підтримку і водночас відображати в системі побажання із поля бою. Ми неодноразово таке робили. Є деякі технологічні особливості, які Bayraktar TB2 має лише в Україні, жодна інша країна не має таких функцій», — сказав генеральний директор Baykar Makina Халюк Байрактар.

За його словами, питання Bayraktar Akincі знаходиться в процесі розгляду. Українські військові добре знаються на тому, що виготовляє і у що інвестує турецька компанія. «Тому наш план — виробляти всі системи, які ми маємо, тут. У нас є необхідні для цього дозволи. Тому ми можемо повністю виробляти Bayraktar TB2, а не збирати його. Також тут ми можемо повністю виробляти Bayraktar Akincі. На це ми маємо дозволи від нашого уряду, що демонструє, наскільки ми наблизилися до втілення. Україна є першою країною, яка має такий дозвіл», — підкреслив Халюк Байрактар.

Байрактар Акінджі здатний проводити операції, які виконуються з винищувачами. Він оснащений електронними системами підтримки, подвійними супутниковими системами зв’язку, радаром повітря-повітря, радаром запобігання зіткненням і радаром із синтетичною апертурою. Дрон також можна використовувати в атаках повітря-земля та повітря-повітря, завдяки тому, що може переносити міні-боєприпаси, бомби та ракети.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій