'
Читаєте зараз
В Україні для цивільних запрацює надшвидкий інтернет, яким користуються військові

В Україні для цивільних запрацює надшвидкий інтернет, яким користуються військові

Markiian Oliiarnyk
Starlink
  • Цивільні українці, які зробили передзамовлення на супутниковий інтернет Starlink, почнуть отримувати обладнання для підключення.
  • Доставка буде здійснюватися у ті регіони України, у яких не ведуться бойові дії та які не перебувають в окупації.  
  • Наразі інтернетом Starlink в Україні користуються лише військові, медики та об’єкти критичної інфраструктури.

Американський мільярдер Ілон Маск ще наприкінці лютого 2022 року пообіцяв забезпечити Україну високоякісним супутниковим інтернетом Starlink. Спочатку українська влада ухвалила рішення, що він має бути доступний лише для потреб держави та військових, утім згодом дозволила його використання для усіх громадян.

Заборона розповідає про запуск інтернету Starlink для цивільних українців.


Ще з квітня 2022 року цивільні громадяни України можуть замовляти послугу супутникового інтернету Starlink для особистого користування, але досі компанія не відправляла обладнання. Утім 9 червня користувачі, які зробили передзамовлення, нарешті почали отримувати листи, у яких йдеться, що вони можуть завершити придбання пакета та отримати термінал за своєю адресою.

Як пише Mezha.Media, у повідомленні зазначається, що доставка обладнання наразі можлива лише у ті регіони України, у яких не ведуться бойові дії та які не знаходять в окупації. Проте на офіційному сайті Starlink наразі немає оновленої інформації, коли саме звичайні користувачі зможуть підключатися до мережі зі своїх будинків.

Термінал для з’єднання із супутниковим інтернетом Starlink, 15 березня 2022 року, Одеса, Україна. Фото: Nina Lyashonok/Ukrinform/Future Publishing via Getty Images

Наразі супутниковий інтернет в Україні використовується військовими, медиками, територіальними громадами (як загальна точка доступу) та на критичних об’єктах інфраструктури. Як пише The Economist, ще у травні 2022 року Starlink вже мав приблизно 150 000 активних щоденних користувачів в Україні, що робить нашу країну одним з найбільших для компанії ринків.

Читати більше новин в Telegram

Для цивільних передзамовлення досі відкриті. Для цього потрібно зареєструвати обліковий запис на сайті, вказати свою адресу та контактні дані, і внести депозит у розмірі $99. Далі треба чекати лист-підтвердження з інформацією, що компанія зможе доставити термінал і що регіон проживання знаходиться у зоні покриття. Наступний крок — завершення оплати за обладнання на суму $500 разом з податками, після чого залишається просто очікувати, коли усе приїде.

Для українських користувачів перші три місяці користування супутниковим інтернетом Starlink будуть безкоштовними, а надалі стягуватиметься абонплата в $120 на місяць.

Раніше Заборона розповідала про історичний прорив нідерландських учених у створенні першого у світі квантового інтернету за допомогою телепортації даних.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій