В Україні можна обміняти водійські права на європейські

Ilona Kivva
Автор:
  • МВС адаптували українські посвідчення під стандарти ЄС.
  • Тепер водії з України зможуть спокійно їздити за кермом в країнах-членах Союзу.
  • Теоретичні іспити для отримання водійських прав раніше розширили, застосувавши досвід Франції.

В Україні водіям видаватимуть документи оновленого зразка, які відповідають стандартам Європейського Союзу. Не потрібно буде перескладати іспити, якщо ви вже маєте посвідчення водія, але хочете замінити його на європейське. Достатньо лише прийти до будь-якого сервісного центру Міністерства внутрішніх справ з необхідними документами.

Заборона розповідає про те, як отримати європейські водійські права в Україні.


Посвідчення водія європейського зразка: як отримати

У Головному сервісному центрі МВС України показали новий зразок для водійських посвідчень. Замість піктограм на пластиковому документі будуть розміщені універсальні коди, які використовують на водійських правах у країнах Європейського Союзу. Деякі країни об’єднання, наприклад Польща, тимчасово дозволили українцям використовувати права національного зразка, але у більшості держав ЄС, вони недійсні, тому ця зміна дозволить громадянам нашої держави без проблем пересуватися Європою на власних чи орендованих авто.

Також на оновлених українських документах з’явиться відмітка про складання практичного іспиту на авто з автоматичною коробкою передач (у вигляді коду «78»).

Щоб отримати водійські права європейського зразка в Україні, перескладати іспити не потрібно. Достатньо звернутися до будь-якого діючого сервісного центру МВС 

Читати більше новин в Telegram

З собою необхідно мати такі документи: 

  • паспорт громадянина України;
  • копія ідентифікаційного коду;
  • діюче посвідчення водія.
Інфографіка: Сервісний центр Міністерства внутрішніх справ України

Іспит на водійські права в Україні

Також нагадуємо, що оновлена теоретична частину іспиту на отримання водійського посвідчення. Так, з’явилося понад 250 нових запитань до екзаменаційних білетів, які адаптовані до європейського зразка. За приклад було взято досвід Франції, де кількість жертв ДТП за 2021 рік у вдвічі менша, ніж в Україні.

Також до запитань додали розділ «Панель приладів». У МВС переконані, що його розуміння необхідне для керування сучасними автомобілями.

Підготуватися до складання іспиту можна онлайн за допомогою тестів у форматі екзамену. 

Питання викладені в загальний доступ, перевірити себе можна в онлайн-тестах.

Раніше Заборона розповідала про правила отримання водійського посвідчення в Україні під час війни. Теоретичне навчання дозволили проходити онлайн, але починати практикуватися можна тільки після успішної здачі іспитів з теорії.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій