'
Читаєте зараз
В Україні можуть легалізувати криптовалюту: які податки введуть

В Україні можуть легалізувати криптовалюту: які податки введуть

Tetiana Cherevko

До Верховної Ради внесли законопроєкт №10225 про особливості оподаткування операцій з віртуальними активами. Ініційований Олександром Совою акт (народний депутат від «Слуги народу») передбачає, що юридичні та фізичні особи будуть зобов’язані вести окремий облік операцій.

Ухвалення документа є останнім кроком на шляху до легалізації криптовалют в Україні, пояснили у Telegram-каналі «Блог юриста».

«Оподаткуванню підлягатиме лише позитивний фінансовий результат з віртуальними активами. Якщо ж за підсумками податкового періоду (року) людина отримає збитки у торгівлі криптовалютою, то на суму цих збитків зможе зменшити податкову базу наступного року», — кажуть експерти.

Для фізичних осіб ставка оподаткування операцій з криптоактивами становитиме 18%, а також 1.5% військового збору (разом 19.5%). Залежно від типу операції, яка оподатковуватиметься, вартістю активу буде:

  • сума витрат на придбання активу (для операцій з їхнього продажу);
  • документально підтверджені витрати на майнінг активу (для операцій зі створення);
  • витрати з ПДФО та держмита, сплаченого з успадкування активу (для операцій з передачі активів у спадок або дарування);
  • витрати, передані платником віртуальних активів (для операцій з обміну одних активів на інші).

Для підприємств операції з криптоактивами оподатковуватимуться за ставкою 18%. Базою оподаткування буде позитивний фінансовий результат. При цьому криптовалюта не буде об’єктом оподаткування ПДВ.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій