Читаєте зараз
В Україні можуть ввести перевірки на поліграфі для депутатів і урядовців

В Україні можуть ввести перевірки на поліграфі для депутатів і урядовців

Tetiana Cherevko

До Верховної Ради внесли законопроєкт №10322 про перевірку на поліграфі посадовців в органах влади України. Ініціатором акту став народний депутат від «Слуги народу» Федір Веніславський.

Тести стосуватимуться питань про співпрацю з ворогом, колабораційну діяльність, заподіяння шкоди Україні, наявність іноземного громадянства. Проєкт закону передбачає обов’язкове проходження поліграфа для народних депутатів, урядовців, генерального прокурора, керівників правоохоронних органів та інших високопосадовців, пояснили у Telegram-каналі «Блог юриста».

«Законодавча ініціатива також передбачає, що кандидати на вищі посади мають пройти поліграфічні тести. Це буде обов’язковим і для деяких членів парламенту, зокрема, голови Верховної Ради та його заступників. Президента в цьому переліку немає», — пояснили експерти.

Задумано, що отримані результати не можуть служити підставою для звільнення чи кримінального провадження. Однак спецслужби зможуть використовувати ці дані «як одне із джерел інформації ймовірного характеру». Що мається на увазі, не уточнюють.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій