'

В Україні оновили правила виїзду за кордон для чоловіків: кого стосується

Ilona Kivva
Автор:
  • Кабінет міністрів дозволив виїжджати з країни морякам та фізичним особам-підприємцям.
  • Підставою для перетину кордону можуть бути виключно робочі питання. ФОПам доведеться сплатити чималу заставу.
  • Призовники, військовозобов’язані та резервісти, які виїжджають за кордон на строк до трьох місяців, з військового обліку не знімаються.

В Україні оновили правила виїзду за кордон для деяких категорій чоловіків. Так, для підприємців запровадили послугу єВідрядження. За програмою вони зможуть покинути країну на короткий термін разом з кількома співробітниками. Друга категорія чоловіків — моряки, їм обов’язково потрібен дозвіл від військкомату.

Заборона розповідає про умови виїзду з країни для окремих категорій українців.


За кордон на три місяці: військовий облік

Кабінет міністрів України ухвалив постанову №1487, якою затверджено новий Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів.

Так, зняття з військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, які виїжджають за кордон на строк більше трьох місяців, здійснюється після особистого прибуття їх до відповідного районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, органу СБУ, підрозділу Служби зовнішньої розвідки з документами, що підтверджують виїзд за кордон.

Призовники, військовозобов’язані та резервісти, які виїжджають за кордон на строк до трьох місяців, з військового обліку не знімаються.

Читати більше новин в Telegram

Військовозобов’язаний зможе працевлаштуватись, або вступити до навчального закладу лише після пред’явлення актуального військового квитка. Роботодавець буде зобов’язаний контролювати цей процес серед своїх співробітників.

єВідрядження для ФОП: як працює

В країні з 1 вересня 2022 року запрацювала урядова програма єВідрядження. Вона дозволить юридичним особам та фізичним особам-підприємцям виїжджати за кордон у робочих справах на термін до семи днів. Оформити послугу можна буде через портал Дія.

Для того, щоб скористатися такою можливістю, потрібно відповідати низці вимог:

  • своєчасно подати податкову звітність;
  • не мати заборгованостей по сплаті Єдиного соціального внеску (ЄСВ);
  • виплачувати середню заробітну плату по юридичній особі чи ФОПу не менше 20 000 гривень.

За кордон зможуть виїхати не більше 10% від загальної кількості працівників, але не більше 10 людей одночасно. Для цього підприємець має внести заставу у розмірі 200 000 грн на свій ескроу-рахунок в Ощадбанку [поточний рахунок, де кошти зберігаються до виконання всіх зобов’язань за договором обома сторонами]. Після повернення підприємця та його працівників в Україну гроші повернуть.

Якщо ж умови виїзду будуть порушені, наприклад, ФОП чи його працівники протермінують максимальний семиденний період перебування за кордоном, застава буде перерахована на потреби Міністерства оборони, а таке підприємство більше не зможе оформити нові дозволи на виїзд співробітників.

«Саме роботодавець буде нести повну відповідальність, тому що ми знаємо, є деякі компанії, які вже практикували надання можливості виїзду за кордон чоловікам в незаконний спосіб. Для того, щоб цього уникнути, роботодавець буде нести відповідальність та підтверджувати її документальним шляхом», — розповів член Комітету з питань цифрової трансформації Сергій Штепа.

Виїзд за кордон моряків: які умови

Кабінет міністрів України також дозволив виїжджати за кордон по роботі морякам. 

Кого саме стосується:

  • курсантів (студентів), які мають пройти практичну підготовку на суднах;
  • екіпажі морських і річкових суден, які залучені до експорту української агропродукції; 
  • моряків, які працюють закордоном за погодженням Збройних сил України.

Для того, щоб виїхати з України, моряки повинні обов’язково отримати дозвіл від територіальних центрів комплектування, за якими вони закріплені (колишні військкомати). 

«У світовому торговельному мореплавстві працює більш ніж 100 тисяч українців. Тож таке рішення дозволить забезпечити роботою тисячі моряків та збільшити надходження до бюджету», — пояснив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Раніше Заборона розповідала про правила виїзду за кордон для чоловіків з дітьми. Так, якщо чоловік один виховує дитину, або ж є батьком трьох і більше неповнолітніх дітей, перетинати державний кордон можна, але є кілька нюансів.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій