Now Reading
В Україні створили базу проросійських пропагандистів у Telegram

В Україні створили базу проросійських пропагандистів у Telegram

Автор:
Телефон у крові
  • Центр протидії дезінформації створив досьє на Telegram-канали, що діють в Україні на користь окупантів.
  • Ці ресурси, за даними РНБО, поширюють фейки про війну та проросійські наративи.
  • Базу пропагандистських каналів обіцяють регулярно оновляти з докладними розборами кожного кейсу.

У Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони створили базу-досьє на пропагандистські проросійські Telegram-канали. Головною метою таких ресурсів є поширення фейків про війну в Україні та кремлівських наративів. Базу даних обіцяють регулярно оновлювати.

Заборона розповідає про дані ЦПД РНБО щодо проросійських інформаційних ресурсів в Україні.


Проросійські Telegram-канали: база ЦПД РНБО

Проросійські Telegram-канали в Україні внесли до бази-досьє, повідомили у Центрі протидії дезінформації при Раді національної безпеки та оборони.

«Канали вели діяльність під виглядом анонімних українських джерел. Вони є частиною ворожої воєнної машини, з якою зараз бореться весь світ», — проінформували у ЦПД РНБО.

Зазначимо, що список ворожих Telegram-каналів експерти Центру з протидії дезінформації склали ще 24 лютого 2022 року. Тепер обіцяють розповідати про кожен з таких ресурсів детально та доповнювати базу.

Скриншот: ЦЕНТР ПРОТИДІЇ ДЕЗІНФОРМАЦІЇ/Telegram

Наприклад, «СПЛЕТНИЦА» — анонімний політичний Telegram-канал, який є частиною дезінформаційної мережі Головного розвідувального управління Російської Федерації.

Діяльність каналу зосереджена на трьох основних темах:

  • внутрішня політика — дискредитація української влади (головні наративи: «влада некомпетентна», «гуманітарна допомога розкрадається», «Україну продали США»);
  • війна — дискредитація військового керівництва та обороноспроможності України (наративи: «Маріуполь здали», «військова допомога розкрадається», «Україна не має техніки та припасів, щоб стримувати ворога»);
  • пандемія коронавірусу — з початку війни канал зосередив увагу на поширенні фейків про жахи пандемії у Китаї, щоб відвернути увагу від військових поразок та економічних проблем Росії.
Скриншот: ЦЕНТР ПРОТИДІЇ ДЕЗІНФОРМАЦІЇ/Telegram

«Картель» — анонімний Telegram-канал, який входить до так званої мережі Шарія. Канал поширює наративи Кремля й розміщує дезінформацію. З початком повномасштабної війни у стрічку додали нейтральні публікації, щоб вберегти аудиторію.

Про що пише канал:

  • війна — дискредитація військового керівництва, поширюється наратив щодо того, що росіяни й українці не вороги, а напад РФ — це лише «тимчасова українська криза» (наративи: «контрнаступи української армії фейкові», «Ірпінь та Буча — хайп і політична реклама»);
  • внутрішня політика — поширення фейків про ситуацію на тимчасово окупованих територіях (головні наративи: «люди на окупованих територіях прагнуть повернутися до Радянського Союзу», «Україна принижує національні меншини»,
  • міжнародна підтримка України — дискредитація країн Заходу, поширення фейків щодо фінансової та збройної допомоги від країн-союзників (наративи: «Україна — маріонетка Заходу», «кошти на відбудову України іноземні країни не виділятимуть, а лише на накачування наркотиками»).
Скриншот: ЦЕНТР ПРОТИДІЇ ДЕЗІНФОРМАЦІЇ/Telegram

Раніше Заборона розповідала про дані Головного управління розвідки Міністерства оборони щодо командувачів армії Путіна, що керують війною проти України.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Scroll To Top