'
Читаєте зараз
В Україні створили базу проросійських пропагандистів у Telegram

В Україні створили базу проросійських пропагандистів у Telegram

Ilona Kivva
Автор:
Телефон у крові
  • СБУ спільно з оборонними відомствами та іншими спецслужбами створили досьє на Telegram-канали, що діють в Україні на користь окупантів.
  • Ці ресурси, за даними РНБО, поширюють фейки про війну та проросійські наративи.
  • Базу пропагандистських каналів обіцяють регулярно оновляти з докладними розборами кожного кейсу.

В Україні створили докладну базу-досьє на пропагандистські проросійські Telegram-канали. Головною метою таких ресурсів є поширення фейків про війну в Україні та кремлівських наративів.

Список розробляли Служба безпеки України, Міністерство внутрішніх справ, Міністерство оборони, Головне управління розвідки Міністерства оборони України, Міністерство культури та інформаційної політики, Міністерство цифрової трансформації, Центр протидії дезінформації при РНБО України, Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Заборона розповідає про дані щодо проросійських інформаційних ресурсів в Україні.


Проросійські Telegram-канали: база

Проросійські Telegram-канали в Україні внесли до бази-досьє. Список опублікували 15 липня 2022 року ГУР МО, українські оборонні відомства та спецслужби.

«Майданчики поширюють фейки та маніпуляції і є частиною інформаційної війни проти України. Низка цих каналів для власної розкрутки замовляє рекламу в українських пабліках», — йдеться у спільній заяві.

Читати більше новин в Telegram

Наприклад, «СПЛЕТНИЦА» — анонімний політичний Telegram-канал, який є частиною дезінформаційної мережі Головного розвідувального управління Російської Федерації.

Діяльність каналу зосереджена на трьох основних темах:

  • внутрішня політика — дискредитація української влади (головні наративи: «влада некомпетентна», «гуманітарна допомога розкрадається», «Україну продали США»);
  • війна — дискредитація військового керівництва та обороноспроможності України (наративи: «Маріуполь здали», «військова допомога розкрадається», «Україна не має техніки та припасів, щоб стримувати ворога»);
  • пандемія коронавірусу — з початку війни канал зосередив увагу на поширенні фейків про жахи пандемії у Китаї, щоб відвернути увагу від військових поразок та економічних проблем Росії.
Скриншот: ЦЕНТР ПРОТИДІЇ ДЕЗІНФОРМАЦІЇ/Telegram

«Картель» — анонімний Telegram-канал, який входить до так званої мережі Шарія. Канал поширює наративи Кремля й розміщує дезінформацію. З початком повномасштабної війни у стрічку додали нейтральні публікації, щоб вберегти аудиторію.

Про що пише канал:

  • війна — дискредитація військового керівництва, поширюється наратив щодо того, що росіяни й українці не вороги, а напад РФ — це лише «тимчасова українська криза» (наративи: «контрнаступи української армії фейкові», «Ірпінь та Буча — хайп і політична реклама»);
  • внутрішня політика — поширення фейків про ситуацію на тимчасово окупованих територіях (головні наративи: «люди на окупованих територіях прагнуть повернутися до Радянського Союзу», «Україна принижує національні меншини»,
  • міжнародна підтримка України — дискредитація країн Заходу, поширення фейків щодо фінансової та збройної допомоги від країн-союзників (наративи: «Україна — маріонетка Заходу», «кошти на відбудову України іноземні країни не виділятимуть, а лише на накачування наркотиками»).
Скриншот: ЦЕНТР ПРОТИДІЇ ДЕЗІНФОРМАЦІЇ/Telegram

«Бунтарь» — анонімний Telegram-канал, що неприховано поширює дезінформацію, маніпуляції та російські наративи. Є відносно новим. Через його тісні зв’язки з ворожими ресурсами існує висока ймовірність використання російськими спецслужбами для злочинних цілей.

Про що пише канал:

війна — дискредитація ЗСУ та військового керівництва (головні наративи: «Україна замовчує втрати на фронті», «у ЗСУ немає забезпечення», «військові масово відмовляються йти на передову»);

зовнішня політика — дискредитація країн-союзників України, зокрема Польщі, поширення фейків щодо українських біженців за кордоном. Головні наративи: «країни Заходу встромлять ніж у спину Україні», «Польща планує загарбати частину України»;

внутрішня політика — засудження демонтажу радянських пам’ятників, критика президента України.

Скриншот: ЦЕНТР ПРОТИДІЇ ДЕЗІНФОРМАЦІЇ/Telegram

Раніше Заборона розповідала про дані Головного управління розвідки Міністерства оборони щодо командувачів армії Путіна, що керують війною проти України.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій