'
Читаєте зараз
В Україні створили проєкт вшанування пам’яті жертв Росії

В Україні створили проєкт вшанування пам’яті жертв Росії

Markiian Oliiarnyk
Меморіал цивільних жертв війни
  • Активісти створили онлайн-меморіал, присвячений жертвам російських окупаційних військ серед цивільного населення.
  • На сайті проєкту та у соцмережах щоденно публікуються історії життя вбитих росіянами громадян.
  • Мета «Меморіалу цивільних жертв війни» — документування військових злочинів рашистів і вшанування пам’яті загиблих.

В Україні запустили меморіальний онлайн-проєкт, присвячений українцям, які загинули від рук російських військ. У такий спосіб координатори прагнуть задокументувати звірства окупантів в Україні та розповісти про життя жертв Кремля.

Заборона розповідає деталі проєкту.


Меморіал цивільних жертв війни: історії вбитих Росією

В Україні запустили онлайн-проєкт «Меморіал цивільних жертв війни Росії проти України», на якому щодня публікуються історії життя вбитих росіянами українських громадян, зокрема дітей, волонтерів, жінок і пенсіонерів.

За словами координаторки Юлії Тупіченко, онлайн-меморіал дуже важливий для документування військових злочинів і для того, щоб «люди не перетворювалися просто на цифри зі статистики». «За кожною людиною стоїть ціла історія життя, родина та близькі, для яких загиблий чи загибла були цілим світом. Ми маємо показати Європі, світовій спільноті та росіянам, що російська армія вбиває невинних та прекрасних людей, а російська влада — бреше», — розповіла активістка.

Сайт проєкту постійно поповнюється новими профілями загиблих українців, якими діляться їхні родичі, друзі та знайомі. Розповісти історію вбитих окупантами близьких можна, заповнивши онлайн-форму.

Читати більше новин в Telegram

За офіційними даними ООН, станом на 6 травня 2022 року російська армія вбила щонайменше 3309 цивільних, серед яких 234 дитини. Утім реальні цифри набагато більші, адже в цій статистиці не враховані загиблі в Маріуполя та інших окупованих Росією територій України.

Раніше Заборона розповідала про онлайн-платформу «Медіа Меморіал», де збирають історії про медійників, які загинули під час повномасштабної війни в Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій