'
Читаєте зараз
В Україні в аптеках з’явився «Молнупіравір». МОЗ попередило про загрозу життю

В Україні в аптеках з’явився «Молнупіравір». МОЗ попередило про загрозу життю

Iryna Troian
Автор:
Molnupiravir
  • У Хмельницькому в аптеках продавали «Молнупіравір», призначений для лікування COVID-19.
  • МОЗ каже, що продаж препарату не є законним, адже за даними на 10.02.2022, ще не реєструвало ці ліки в Україні.
  • Розповідаємо про інші протиковідні засоби, що вже дозволені Міністерством.

Таблетки від коронавірусу «Молнупіравір», що з’явилися у продажі в деяких аптеках Хмельницького, можуть становити загрозу для життя людей. Міністерство охорони здоров’я України (МОЗ) запевнило, що не реєструвало препарат, тому ліки можуть бути фальсифікатом. Молнупіравір не можна буде придбати, його видаватимуть виключно лікарі й тільки безкоштовно.

Заборона розповідає про попередження Міністерства та про ліки проти COVID-19 в Україні.


Молнупіравір у Хмельницькому

У Хмельницькому в продажі з’явився препарат «Молнупіравір», який призначений для лікування коронавірусу. В МОЗ наголосили, що ці ліки в аптеках можуть бути підробкою.

«Препарат, що є у продажу, не зареєстрований в Україні, а отже, продавати їх у вільному доступі заборонено. Так само МОЗ не відповідальне за сам препарат, який, цілком можливо, є фальсифікатом та несе загрозу життю пацієнтів», — повідомив перший заступник міністра охорони здоров’я України Олександр Комаріда.

За його словами, станом на 10 лютого 2022 року, в аптеках не планують реалізовувати отриманий Україною препарат «Молнупіравір». Він буде назначатися українцям лікарями безкоштовно. 

Читати більше новин в Telegram

Продаж незареєстрованих ліків вважається порушенням ліцензійних умов і карається законодавством. 

Препарати проти COVID-19 в Україні

15 грудня 2021 року МОЗ України закупило у компанії Pfizer ліки проти COVID-19 для перорального застосування — препарат «Паксловід». Він ефективний на 89% проти госпіталізації та смерті, якщо почати лікування протягом трьох днів після появи симптомів. Його використовуватимуть для амбулаторного лікування хворих на COVID-19 з групи високого та помірного ризику.

6 лютого 2022 року Україна отримала перші 60 000 курсів таблеток «Молнупіравір» від американської фармацевтичної компанії Merck Sharp & Dohme. «Це противірусний препарат прямої дії, який блокує фермент, потрібний вірусу для відтворення генетичного коду, чим запобігає його розмноженню та знижує ризик важкого перебігу хвороби. Препарат випускається у формі пігулок, не має особливих вимог зберігання і його зручно приймати», — розповів міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Ці таблетки від коронавірусу використовуватимуть для пацієнтів, які мають один із факторів ризику:

  • надмірна вага;
  • вік понад 60 років;
  • цукровий діабет;
  • хвороби серця.

Також 10 лютого 2022 року для лікування COVID-19 в Україну доставили понад 40 000 флаконів «Ремдесивіру». Він розроблений американською компанією Gilead Sciences, Inc. і використовуватиметься у стаціонарному лікуванні пацієнтів із COVID-19, які належать до груп ризику. Препарат придбали за кошти державного бюджету. 20 тисяч флаконів, які прибули напередодні у січні 2022 року, вже розвезли по регіонах.

Раніше Заборона розповідала про те, як оформити ковідну 1000 гривень та купити ліки за винагороду за повний курс вакцинації.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій