Читаєте зараз
В Україні запустили додаток для підтримки близьких онкохворих

В Україні запустили додаток для підтримки близьких онкохворих

Анастасія Бодюл

Український стартап Scally (доступний і на iOS) разом із командою онкопсихологів створили сервіс емоційної підтримки для сімей онкопацієнтів Scally Care. Розробка включає особистий досвід і враховує широкий спектр проблем під час лікування раку та подальшої реабілітації: від психологічного супроводу до медичних порад та рекомендацій. Щороку рак діагностують понад 120 000 українцям.

«Рак – це і соціальне захворювання, яке впливає на всю родину. Завдяки власному досвіду догляду за двома бабусями, котрі мали рак на пізніх стадіях, наразі я відчуваю сильне бажання допомагати іншим людям зберігати себе і власне життя, бо часто близькі пацієнта настільки вкладаються у підтримку, що забувають про себе. Тому емоційно вигорають і вже не мають сил підтримувати когось ще», — розповідає засновник сервісу Георгій Акімов.

Георгій Акімов. Фото: Scally

Однією з інноваційних розробок є персоналізовані вправи під потреби кожного користувача, аналогів яких немає в жодному застосунку. Трекер емоцій, щоденник вдячності, вправи на зниження тривожності допоможуть створити навколо пацієнта емоційно стабільне середовище, в якому лікування проходить легше і має більший шанс на успіх.

Також є словник термінів, розвінчування міфів про рак і покрокова інструкція для тих, хто вперше зіткнувся з діагнозом.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій