Читаєте зараз
В Україні зростуть ціни на електроенергію: яким буде тариф з 1 червня

В Україні зростуть ціни на електроенергію: яким буде тариф з 1 червня

Ilona Kivva
Автор:

Кабінет міністрів України 31 травня ухвалив рішення про встановлення нового тарифу на електроенергію: він становитиме 4.32 грн/кВт*год. Це буде єдина фіксована ціна для індивідуальних та колективних побутових споживачів, повідомили у Міністерстві енергетики.

«Підвищення тарифу — це складний, але необхідний крок. Мета — не залишитись без світла, втримати систему. Нас чекає масштабна реконструкція, яка потребує величезних сил і коштів. Весь цей час триває ремонтна кампанія на об’єктах генерації, розподілу та передачі. На жаль, розуміємо, що обстріли об’єктів енергетики з боку ворога будуть продовжуватись, і маємо задіяти усі можливі ресурси», — заявив очільник відомства Герман Галущенко.

При цьому на опалювальний сезон (з 1 жовтня 2024 року по 30 квітня 2025 року) передбачено пільговий тариф для споживачів, які використовують електроопалювальні установки. Ціна буде на рівні 2.64 грн/кВт год, але лише при споживанні в цей період до 2000 кВт/год на місяць. Нічний тариф (при встановленому відповідному двозонному лічильнику) складатиме 2.16 грн за кВт*годину.

Галущенко додав, що держава не може підвищити ціну на електроенергію для населення до ринкового рівня (майже 7.5 грн/кВт*год), але водночас не може утримувати наднизьку пільгову ціну для всіх споживачів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій