Читаєте зараз
ВАКС заочно арештував ексочільника МОЗ Степанова: що за справа

ВАКС заочно арештував ексочільника МОЗ Степанова: що за справа

Ilona Kivva
Автор:

Вищий антикорупційний суд України заочно взяв під варту колишнього директора держпідприємства «Поліграфкомбінат». Йдеться про ексміністра охорони здоров’я України Максима Степанова (він нібито перебуває за кордоном), повідомили у Transparency International Ukraine.

Справа стосується махінацій на ДП у 2013-2016 роках. Якраз у той період Степанов обіймав там посаду директора. За версією слідства, 2013 року чиновник придбав на підставних осіб естонську компанію, через яку організував закупівлю матеріалів для виготовлення бланків для паспортів, ID-карток, водійських посвідчень тощо. 

Матеріали закуповувались не напряму у виробників, а через цю фірму-прокладку. У такий спосіб ціни завищувались у чотири-шість разів. Це дозволило зосередити на рахунках компанії близько пів мільярда гривень. Кошти переказувались на рахунки великої кількості фірм, зареєстрованих у різних країнах і в результаті використовувалися для власного збагачення посадовця і інших учасників схеми.

Також підозрювані зареєстрували на іноземну компанію право інтелектуальної власності на графічні елементи українських паспортів. У такий спосіб зловмисники отримували додаткову винагороду — кожен громадянин України при оформленні паспортів для виїзду за кордон платив завищену ціну.  

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій