'
Читаєте зараз
Вчені з’ясували, чому на Марсі зникло життя (якщо взагалі існувало)

Вчені з’ясували, чому на Марсі зникло життя (якщо взагалі існувало)

Ilona Kivva
Автор:
  • NASA вже кілька років шукає сліди життя на планеті за допомогою марсохода Perseverance.
  • Мільярди років тому Червону планету могли густо населяти мікроорганізми.
  • На Землі мікроби у той же період допомагали підтримувати помірні кліматичні умови та укріплювали атмосферу.

Організми, що жили на Марсі, ймовірно, самі спричинили свою загибель. Вони поглинали із середовища речовини, що підтримували температуру на планеті. Це призвело до масштабного затяжного льодовикового періоду, вижити під час якого, вірогідно, змогла тільки мала частина істот.

Заборона розповідає про відкриття науковців, що перевертає уявлення про історію Чеорнох планети.


Підземний світ Марсу: що виявили науковці

У Франції команда дослідників знайшла докази того, що на стародавньому Марсі могли жити мільярди мікроскопічних організмів, пише The Associated Press.

Науковці використали моделі клімату та рельєфу, щоб відобразити, якою була марсіанська кора приблизно чотири мільярди років тому. Тоді на Червоній планеті, найімовірніше, була рідка вода та набагато гостинніше середовище, ніж тепер. Дослідження показали, що мікроби могли жити у майже ідеальному середовищі під поверхнею планети — на кілька десятків сантиметрів у бруді. Заглиблення у ґрунт захищало їх від космічного випромінювання. Так, будь-яке місце на Марсі, вільне від льоду, могло кишити цими організмами так само, як це було на ранній Землі.

Марсохід Perseverance використовує свою роботизовану руку для роботи навколо скелястого виступу в кратері Єзеро на Марсі.Фото: NASA 

На нашій планеті мікроби, за припущенням вчених, мільярди років тому допомагали підтримувати помірні кліматичні умови, укріплюючи атмосферу. Однак ціж форми життя з високою ймовірністю самі спричинили свою загибель на Червоній планеті. Річ у тім, що у процесі життєдіяльності вони активно поглинали водень з атмосфери планети. Це змінило тонку багату вуглекислим газом атмосферу Марсу настільки сильно, що призвело до льодовикового періоду.  Ті мікроорганізми, що намагалися вижити, мали б заглибитися набагато далі у шари грунту і у результаті опинитися під льодом. Саме їх тепер шукає за допомогою марсохода Perseverance Національне космічно агентство США.

Читати більше новин в Telegram

«Знахідки дають похмуре уявлення про історію космосу. Життя — навіть таке звичайне життя, як мікроби — зазвичай може спричинити власну загибель. Результати також дуже стимулюють. Вони закликають нас переосмислити спосіб взаємодії біосфери та нашої планети», — сказав провідний автор дослідження Борис Сотерей.

Раніше Заборона розповідала про ймовірну розгадку таємниці сяючих марсіанських озер. Це відкриття може зруйнувати майбутні місії людства на Марс.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій