'
Читаєте зараз
Віспа мавп: ВООЗ дала обнадійливий прогноз для Європи

Віспа мавп: ВООЗ дала обнадійливий прогноз для Європи

Ilona Kivva
Автор:
  • Кількість нових випадків зараження мавпячою віспою у світі у серпні-2022 знизилася майже на чверть.
  • Найбільший спад зафіксовано у Європі, а от на американських континентах хвороба продовжує стрімко поширюватися.
  • Хвороба циркулює майже виключно серед чоловіків, що мають статеві стосунки з чоловіками.

У країнах Європи завершується спалах мавпячої віспи. Так, тільки з липня по серпень 2022 року у регіоні приріст нових випадків зменшився більше ніж на половину.

Заборона розповідає про прогноз ВООЗ щодо ситуації з Variola vimus на європейському континенті.


Ситуація з Variola vimus у серпні-2022

Кількість зареєстрованих випадків мавпячої віспи у світі знизилася на 21%, пише The Times з посиланням на дані Всесвітньої організації охорони здоров’я. В основному спад спалаху спостерігається у європейському регіоні, тоді як у Північній та Південній Америках, а також в Африці кількість заражень продовжує рости.

Так, в американському регіоні у серпені-2022 чисельність нових хворих становить 60% від усіх виявлених випадків за цей період у світі, тоді як в Європі — близько 38%. Для порівняння, ще на початку липня на європейські країни припадало 90% усіх лабораторно підтверджених заражень. Для Європи така тенденція може свідчити про завершення епідемії мавпячої віспи вже найближчим часом, вважають у ВООЗ.

Географічний розподіл підтверджених випадків віспи мавп з 1 січня 2022 року по 22 серпня. Інфографіка: ВООЗ

Читати більше новин в Telegram

Зазначимо, що станом на 26 серпня у 98 країнах було зареєстровано понад 45 000 випадків. Також відомо про перші зараження в Ірані та Індонезії. Monkey Pox продовжує поширюватися майже виключно серед чоловіків, що мають регулярні статеві стосунки з чоловіками, тому експерти підозрюють, що спалахи в Європі та Північній Америці були спровоковані випадками зараження на двох рейвах в Іспанії та Бельгії, які відбулися наприкінці квітня-2022 року. 

«З усіх зареєстрованих типів передачі інфекції найчастіше повідомлялося про статевий контакт. Більшість випадків, ймовірно, були виявлені після сексу з новими партнерами», — заявили в організації.

Мавпяча віспа: симптоми

Віспа мавп (monkeypox) — вірусне захворювання, симптоми якого схожі на натуральну віспу, але мають менш серйозні наслідки. Головними переносниками, попри назву, вважаються гризуни.

Хвороба між людьми передається через тісний тілесний контакт. Інкубаційний період може проходити до 21 дня, тому перші симптоми іноді проявляються тільки через кілька тижнів після зараження.

Симптоми Variola vimus:

1. Період інвазії (0-5 днів):

  • гарячка;
  • сильний головний біль;
  • збільшення лімфатичних вузлів;
  • біль у спині, м’язах;
  • слабкість.

2. Період висипки (через 1-3 дні після виникнення лихоманки):

  • спочатку виникає на обличчі (в 95% випадків);
  • поширюється на інші частини тіла (долоні та ступні в 75% випадків).

Зазвичай захворювання проходить у легкій формі, але є два небезпечні штами: Конго (близько 10% смертності) і Західної Африки  (1% смертності). 

Раніше Заборона розповідала про присвоєння віспі мавп статусу надзвичайної ситуації світового масштабу. Рішення ВООЗ відкриває можливість обміну вакцинами між країнами та методами лікування. Такий же статус має пандемія коронавірусу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій