'
Читаєте зараз
«Ворог кидає велику кількість, щоб просто втопити всіх у власній крові. Ми їм допоможемо». Головні події на фронті за тиждень

«Ворог кидає велику кількість, щоб просто втопити всіх у власній крові. Ми їм допоможемо». Головні події на фронті за тиждень

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними воєнними експертами. Основна увага вже кілька місяців прикута до подій, що відбуваються на невеликих ділянках фронту на сході та півдні України.

Ворог атакує на новомихайлівському, бахмутському та авдіївському напрямках. 


Східний напрямок: Часів Яр, Авдіївка, Новомихайлівка

Росіяни продовжували тиснути на тих самих напрямках, що і тижнями раніше. Найбільш суттєвого просування окупаційним військам вдалося досягнути біля Часового Яру

На початку квітня противник зміг просунутися по трасі Хромове — Часів Яр, і на другому тижні він продовжив штурмові дії на цьому напрямку. За кілька днів росіяни мали успіх на півночі від населеного пункту Богданівка та навіть частково зайшли в його межі. Якщо раніше окупанти намагались просуватись у лоб, зі сходу на захід села, то цього тижня вони дещо змінили тактику і почали рух полями з півдня на північ.

На півдні від Часового Яру ворожі підрозділи просунулися біля населеного пункту Іванівське, який вони частково контролюють. Це створило загрозу оточення для українських захисників, які також тримають частину села, адже наразі росіяни намагаються перерізати головну дорогу, що веде до села з Костянтинівки. 

Читати більше новин в Telegram

Не менш складна ситуація для ЗСУ зберігається і на авдіївському напрямку, де після окупації Авдіївки росіяни намагаються розвинути свій успіх і продовжують рух на захід.

Найбільш помітного просування росіянам вдалось досягнути в районі Первомайського, яке наразі, швидше за все, перебуває під повним контролем окупаційних військ. Цю інформацію підтверджує один з українських військових пабліків: «У західній частині Первомайського пі**ри підняли свою ганчірку, можу сказати, що село під повним контролем р**ні».

Також підрозділи ворога просунулись від окупованого Тоненького у напрямку населеного пункту Уманське. Саме село розташоване на правому березі річки Дурна, і ця водна перешкода має стримати російські сили. Однак на лівому березі війська противника наразі продовжують свій рух. Фактично вся ділянка на лівому березі річки Дурна (шириною у 5 кілометрів від Уманського до Первомайська) наразі потрапила у сіру зону, яку поступово окуповує РФ.

Також ворогу вдалося просунутись у Новомихайлівці, що на півдні від раніше окупованої Мар’їнки. За минулий тиждень окупанти подолали 500 метрів у самому селі та приблизно таку ж відстань — на південних його околицях.

Один з українських військових пабліків так описав ситуацію, яка наразі склалася на східному фронті: «На всіх ділянках ворог активно суне жало, в Часовому Ярі орки застосовують КАБи. Дуже пекельні часи настали, але ми тримаємося та не даємо пі**рні пройти вглиб. Найактивніші ділянки: Новомихайлівка, Красногорівка, Уманське, Семенівка, Бердичі та Часів Яр. Ворог залучив велику кількість хряків, щоб просто там всіх втопити у власній крові. Ми їм допоможемо, сил вистачить, щоб ця купа гівна ще більше боялася лізти на наші міста та села».

Південний напрямок: Роботине, Кринки

На півдні лінія фронту залишається відносно стабільною. На лівобережжі Дніпра на території Херсонщини українські підрозділи продовжують утримувати плацдарм в районі населеного пункту Кринки. 

На роботинському напрямку росіяни вже кілька тижнів продовжують здійснювати штурмові дії на українські позиції. За минулий тиждень ворогу вдалося несуттєво просунутись від Вербового у західному напрямку. Також, згідно з даними DeepStateMAP, росіянам вдалось розширити сіру зону у самому Роботиному.

Вибухи у тилу армії РФ 5–11 квітня 2024 року

9 квітня Сили оборони України завдали точкового удару по АЗС в окупованій частині Херсонської області. На момент удару там розміщувалась станція РЕБ «Поле-21» ЗС РФ, а також російські військовослужбовці. Ось як описав цей удар український журналіст Бутусов:

«Виявляється, на момент точкового удару по АЗС у тимчасово окупованому населеному пункті Великі Копані Херсонської області там була не лише російська станція РЕБ “Поле-21”. На заправці були й російські військовослужбовці з Чечні: десятки кадировців після прильоту ракет HIMARS виявилися загиблими і пораненими. Знаючи любов цієї публіки до тіктоків, приховати втрати в особовому складі виявилося неможливим», — написав журналіст.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій