'
Читаєте зараз
Ворог намагається прорватися до одного з ключових міст на сході: головні події тижня на фронті

Ворог намагається прорватися до одного з ключових міст на сході: головні події тижня на фронті

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними воєнними експертами. Основна увага вже кілька місяців прикута до подій, що відбуваються на невеликих ділянках фронту на сході та півдні України.

На східному напрямку найважчою залишається ділянка навколо Авдіївки та Бахмуту. На півдні росіяни тиснуть у районі Времіївського виступу.


Східний напрямок: Часів Яр, Бердичі, Новомихайлівка

Весь тиждень тривали важкі бої в районі окупованого Бахмута. Судячи з напрямку руху та штурмів окупаційних військ, наразі основною ціллю для росіян є окупація Часового Яру. Головні бої на цій ділянці відбуваються у населеному пункті Іванівське, західну частину якого контролюють ЗСУ, а східну — росіяни. Ворожі підрозділи також намагаються прорватись на захід північніше по трасі, що веде від окупованого Хромового до Часового Яру.

Ось як описує ситуацію на цій ділянці фронту один з українських військових пабліків: «Ворог мав успіхи у напрямку Часів Яру, поступово підбираючись між Богданівкою та Іванівським до каналу Сіверський Донець — Донбас. Вкупі з тим, що західний фланг Торецька поки відносно тихий, схоже, що ворог все ж зробив ставку на Часів Яр та його захоплення».

Складною залишається ситуація і навколо раніше окупованої Авдіївки. Там росіяни продовжують тиснути на українську оборонну лінію, що вибудувалася з півночі на південь через населені пункти Бердичі — Семенівка — Орлівка — Тоненьке — Первомайське.

Читати більше новин в Telegram

За минулий тиждень росіяни окупували два населені пункти. У районі Тоненького вони просунулись до річки Дурна. Схожа ситуація і біля Орлівки, де противник захопив крайню вулицю біля річки. 

Як зазначають українські військові пабліки, наразі росіянам ще не вдалось остаточно закріпитися на цьому напрямку. Тому ЗСУ поки вдається ефективно знищувати війська, що наступають, за допомогою артилерії та інших далекобійних систем.

Непроста ситуація і навколо села Бердичі, східну частину якого контролюють російські війська, а західну — ЗСУ. Українським силам оборони наразі вдається стримувати тиск, що його чинять росіяни на напрямку дороги Степове — Бердичі. Однак паралельно росіяни почали рухатись північніше через поля з метою оточення населеного пункту. Наразі ситуація виглядає як складна, але один з українських військових пабліків повідомляє про те, що у ЗСУ є певні плани на цьому напрямку: «Ворог просунувся на північно-східному фланзі, але це нічого не означає. Важче стало воювати? Та ні, у наших воїнів є чудовий план, щоб запобігти далі прориватися свинохрякам. Село втримаємо і будемо ще тримати, поки свиночерга за пі…лями не закінчиться».

Не припиняються штурмові дії й у районі раніше окупованої Мар’їнки, де росіянам вдалось частково розширити власний плацдарм на північному напрямку.

На півдні від міста ворог не полишає спроб окупувати Новомихайлівку. За даними Deepstatemap, за минулий тиждень росіянам вдалось захопити східну частину населеного пункту та частково просунутись на півночі між Мар’їнкою та Новомихайлівкою.

Південний напрямок: Старомайорське, Кринки

На півдні лінія фронту має більш статичний характер, аніж на сході. За минулий тиждень можна відмітити часткове просування росіян у районі Времіївського виступу біля Старомайорського, де їм вдалось узяти під контроль одну з посадок на південному заході від населеного пункту.

Продовжуються бойові дії на Лівобережжі Херсонщини, де українські війська тримають плацдарм в районі Кринків. Один з російських військових пабліків повідомив про те, що попри випадання подій у Кринках з інформаційного поля, наразі там продовжуються бої.

Вибухи у тилу армії РФ 22–28 березня 2024 року

В ніч на 24 березня відбулась одна з наймасованіших атак ЗСУ по військових об’єктах в окупованому Криму. Найбільше влучань було у Севастополі.

У результаті атаки вдалося кілька разів влучити у будівлю Головного інформаційного центру та вузлу зв’язку Чорноморського флоту РФ. Також повідомлялось про влучання у нафтобазу у районі населеного пункту Гвардійське. Окрім стаціонарних цілей, поцілили у великі десантні кораблі «Ямал» та «Азов» окупаційних військ. 

Офіційної інформації стосовно засобів ураження наразі немає, але, враховуючи дистанцію та характер уражень, можна припустити, що ударів завдали за допомогою крилатих ракет по типу SCALP/Storm Shadow та ракет українського виробництва «Нептун».

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій