'
Читаєте зараз
Вперше після Аполлону-17: США висадилися на Місяць

Вперше після Аполлону-17: США висадилися на Місяць

Ilona Kivva
Автор:

Американський Odysseus став першим приватним посадковим модулем, який приземлився на супутник Землі. Космічний корабель здійснив напрочуд м’яку посадку на місячну поверхню та залишився неушкодженим, пише Space.com.

Посадковий апарат Odysseus зробив світлину з місячної орбіти 21 лютого, за день до успішного приземлення. Фото: Intuitive Machines

Апарат побудований компанією Intuitive Machines з Х’юстона. 

«Який тріумф! Одіссей захопив Місяць. Цей подвиг — гігантський стрибок вперед для всього людства», — висловився адміністратор NASA Білл Нельсон у відеозверненні після підтвердження успішного приземлення.

Востаннє Сполучені Штати висаджували на Місяць посадковий модуль NASA з екіпажем «Аполлон-17» у грудні 1972 року. Відомо, що всього країна відправила на поверхню Місяця 12 астронавтів протягом шести місій «Аполлон» з 1969 по 1972 рік. Це використали як спосіб продемонструвати технологічну перевагу над СРСР під час холодної війни.

NASA планує створити бази в південному полярному регіоні Місяця в рамках місії «Артеміда». Перед тим, як відправити туди астронавтів, агентство хоче зібрати більше даних про цю територію. Наприклад, про те, скільки води там міститься і наскільки легко отримати доступ до цього ресурсу.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій