Вперше за понад 400 років: над Україною буде видно рідкісну комету

Анастасія Бодюл
  • З 12 по 17 вересня 2023 року поруч з Землею пролітатиме комета Нісімура. Вона наблизиться настільки, що її можна буде побачити без приладів.
  • Космічний об’єкт виявив японський астроном-аматор: він сфотографував його на звичайну камеру.
  • У небесного тіла є фірмове зелене світіння, яке виникає через специфічний склад.

Роздивитися комету зможуть жителі Північної півкулі — її варто шукати у сузір’ї Лева перед світанком. Політ може стати для Нісімури останнім. Є ризик, що її розтопить Сонце, адже вона проходитиме до нього надто близько. 

Заборона розповідає про унікальне видовище, що можна побачити у вересні-2023.


Нісімура: що за космічний об’єкт

Японський астроном-аматор Хідео Нісімура відкрив рідкісну комету 12 серпня 2023 року без спеціальної апаратури — лише за допомогою встановленого на фотоапарат телеоб’єктива, пише Earth.

«Неозброєним оком Нісімура виглядає як зіркоподібна пляма з тонким зеленим хвостом. Подібні космічні тіла утворюються з льоду та пилу. Коли вони наближаються до Сонця, лід випаровується, а пил струшується: так виникає фірмовий слід. Це світіння віддає зеленим відтінком через специфічний склад — молекули двоатомного вуглецю», —  зазначають у виданні.

Комета Нісімура у сузір’ї Лева. Зображення: TheSkyLive.com

Читати більше новин в Telegram

Комета походить із хмари Оорта — сукупності крижаних тіл на краю Сонячної системи. Востаннє Нісімура пролітала повз нашу планету близько 430 років тому. Є ймовірність, що комета підійде до Сонця надто близько, тож сила зірки повністю розтопить льодову структуру. 

Зелена комета: як побачити

Унікальне небесне тіло максимально наблизиться до Землі 12-13 вересня 2023 року: комета знаходитиметься від нас всього за 125.4 млн кілометрів. Після цього Нісімура поступово віддалятиметься, але видно її буде аж до 17 вересня.

Роздивитися комету зможуть жителі Північної півкулі, тобто у Північній Америці, Євразії, частині Південної Америки, Африці та Океанії. Слабке зелене світіння буде добре помітне через бінокль і навіть неозброєним оком.

Найкраще розглянути космічний об’єкт можна буде перед світанком — приблизно за півтори години до сходу Сонця. Для цього треба повернутись обличчям на північ і подивитися на обрій у бік сузір’я Лева.

Раніше Заборона розповідала про процес зародження золота: вчені змогли побачити рідкісний космічний вибух, під час якого створюється цінний метал.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій