'
Читаєте зараз
Впевнені, що це реально. Україна подала заявку на вступ в ЄС

Впевнені, що це реально. Україна подала заявку на вступ в ЄС

Yevheniia Kostina
Ukraine
  • 28 лютого 2022 року — п’ятий день захисту України від російських загарбників. І він увійде в історію.
  • Також це день, коли Україна подала заявку на вступ в Європейського Союзу.
  • Відповідний документ від представників української влади підписаний президентом Володимиром Зеленським.

Україна, яка вже шостий день відбиває потужні атаки ворога, подала заявку на вступ в Європейський Союз за новою спеціальною процедурою. Європарламент 1 березня попросить, аби Україну було оголошено країною-кандидаткою.

Заборона розповідає деталі подання заявки.

1 березня: процедуру вступу України в ЄС розпочато

Європарламент 1 березня 2022 року прийняв заявку України на вступ до Євросоюзу. Розпочато спеціальну процедуру вступу. Щоб ви розуміли, прискорену процедуру підтримала навіть Угорщина, яка не підтримала санкції проти агресора і не закрила небо для них небо.

Під час засідання європарламентарі озвучили свої позиції щодо війни, яку принесла Росія на територію України. Також свою промову озвучив президент Володимир Зеленський.

«Кожна площа буде Площею Свободи. Ніхто нас не зломить. Наше бажання – щоб наші діти жили. Мені здається, що це чесно, адже учора 16 дітей загинули. І знову Путін скаже, що це якась операція. Де працюють наші діти, у яких танках вони їздять?

Читати більше новин в Telegram

Шановні, ми маємо дуже мотивований народ, ми боремося за наші права, свободу, за життя, а зараз за виживання.

Ми боремося, щоб бути рівноправними членами Європи. З нами ЄС буде міцнішим. Ми доведемо свою силу. Доведіть, що ви разом з нами, доведіть, що ви є європейцями, тоді життя переможе смерть, а світло темряву. Слава Україні!», – йдеться в промові.

Вступ України в ЄС

Україна 28 лютого 2022 року звернулася до Європейського Союзу щодо невідкладного приєднання до ЄС за новою спеціальною процедурою.

«Україна проситиме розглянути заявку за спеціальною процедурою, тобто невідкладно почати формальний процес, що приведе до надання нашій державі статусу кандидата на членство», – наголосив Володимир Зеленський.

У документах йдеться про те, що Україна поважає цінності, закріплені у статті 2 Договору про Європейський Союз, і має честь подати заявку на членство відповідно до статті 49 цього Договору.

«Україна, заплативши таку величезну ціну за європейський вибір та безпеку Європи, буде в змозі пройти цей шлях», – наголошується в документах.

Успіх європейської інтеграції України буде значним внеском у стабільність та безпеку Європейського континенту. «Європейці усвідомлюють, що наші солдати борються за нашу державу, а отже, і за всю Європу. За мир для всіх європейських країн, за життя дітей, за рівноправність, за демократію. І це дає нам повне право зробити таке. Ми звертаємося до Європейського Союзу щодо невідкладного приєднання України за новою спеціальною процедурою», – сказав Зеленський.

Документи адресовані президентові Франції, яка головує у Раді Європейського Союзу, Еммануелю Макрону, президентові Європейської ради Шарлю Мішелю, президенту Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн та президенту Європейського парламенту Роберті Мецолі.

«Я впевнений, що це справедливо. Я впевнений, що ми на це заслуговуємо. Я впевнений, що все це можливо», – зазначив президент України.

Раніше Заборона розповідала про те, як тимчасово живуть українські біженці на європейських кордонах: мова йде про жінок, дітей та людей похилого віку.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій