Вступна кампанія у 2024 році: МОН роз’яснило етапи подачі документів на бакалаврат і магістратуру

Анастасія Могилевець
 • Прийом документів для вступу до українських університетів триватиме з 19 до 31 липня 2024 року.
 • Рейтингові списки абітурієнтів мають бути оприлюднені не пізніше 5 серпня.
 • Зарахування на бюджет відбудеться 10 серпня, а на контракт — до 31 жовтня 2024 року.

Основним інструментом вступу до закладів вищої освіти, як і у 2023 році, залишається кабінет вступника. Його можна зареєструвати вже з 1 липня. Для майбутніх бакалаврів та магістрів етапи вступної кампанії відбуваються по-різному. Також це залежить від форми навчання.

Заборона розповідає про вступ до університетів у 2024 році.

Подача документів у виші: бакалаври

У 2024 році вступна кампанія для здобуття ступеня бакалавра в Україні розпочнеться 1 липня зі старту реєстрації електронних кабінетів. 

Вона складається з кількох етапів:

 • прийом документів;
 • проведення конкурсів, вступних іспитів та співбесід;
 • конкурсний відбір;
 • формування рейтингових списків;
 • зарахування.

Медогляди та інші доконкурсні процедури проводитимуться до дня, що передує дню завершення прийому заяв. Приймати документи від вступників розпочнуть 19 липня, а завершиться реєстрація заяв о 18:00 31 липня.

Читати більше новин в Telegram

Для людей, які вступають на основі індивідуальної усної співбесіди або творчих конкурсів, реєстрація на участь у таких співбесідах чи конкурсах проходитиме в наступні строки:

 • для вступу на бюджет — з 3 липня до 18:00 10 липня;
 • для вступу виключно на контракт – з 3 липня до 18:00 25 липня.

Творчі конкурси пройдуть в декілька потоків з 8 по 19 липня включно. Для вступників виключно на контракт співбесіди та творчі іспити проведуть до 31 липня. При цьому у творчих конкурсах мають право брати участь лише випускники шкіл 2024 року.

Вступ на бакалавра у 2024 році. Інфографіка: Український центр оцінювання якості освіти

Формування рейтингових списків вступників на бюджетну форму навчання почнеться у липні і триватиме до 5 серпня. Майбутніх студентів-бюджетників мають зарахувати до вишів не пізніше 10 серпня. А от вступники, які вчитимуться коштом цільових пільгових державних кредитів або за контрактом, будуть зараховані до 30 серпня.

При цьому деяких контрактників (за наявності місць) зможуть перевести на бюджет до 17 серпня 2024 року. 

Важливо! Бюджетні місця не будуть ділити між вступниками, що закінчили школу та тими, хто вступає на основі ступеня фахового молодшого бакалавра. Вони спільно братимуть участь у конкурсах, бал за їхніми результатами також розраховуватимуть однаково.

Магістратура: коли подаватися у 2024 році

Для всіх майбутніх магістрів проведуть єдиний вступний іспит (ЄВІ). Втім, для вступу на дев’ять галузей знань необхідно буде додатково скласти єдине фахове вступне випробування (ЄФВВ). Це такі спеціальності:

 •  «Соціальні та поведінкові науки»;
 • «Журналістика»;
 • «Управління та адміністрування»;
 • «Право»;
 • «Публічне управління та адміністрування»;
 • «Міжнародні відносини»;
 • «Освіта / Педагогіка» (окрім «Фізичної культури та спорту»);
 • «Інформаційні технології»;
 • «Сфера обслуговування».

Реєстрація для складання магістерських тестів у 2024 році розпочалася 7 травня та завершилася 29 травня. До 17 червня всі зареєстровані учасники отримають у своєму кабінеті вступника запрошення-перепустку. Там буде вказано дату, час і місце проведення тестування.

Вступні екзамени на магістратуру у 2024 році. Інфографіка: Український центр оцінювання якості освіти

Реєстрація заяв на участь у співбесіді замість ЄВІ, фаховому іспиті, фаховому іспиті замість ЄФВВ стартує 1 липня та завершується о 18:00 того дня, який передує останній даті завершення проведення відповідних вступних випробувань. Вступні випробування проводяться у два етапи:

 1. основна сесія (з 24 червня до 15 липня);
 2. додаткова сесія (з 31 липня до 14 серпня).

Індивідуальні усні співбесіди в закладах вищої освіти замість єдиного вступного іспиту, фахові іспити, фахові іспити замість ЄФВВ проводяться з 17 по 28 липня включно. Натомість фаховий іспит для людей, які беруть участь у конкурсному відборі виключно на контракт, проведуть з 1 серпня до 18:00 16 серпня.

Електронний кабінет вступника майбутні магістри, як і бакалаври, зможуть створити з 1 липня. Подання заяв для вступу стартує 1 серпня та закінчується о 18:00 22 серпня. Рекомендації для зарахування на бюджет надаються не пізніше ніж 24 серпня. Подати оригінали документів треба до 18:00 26 серпня. А наказ про зарахування на бюджет видається 27 серпня.

Абітурієнтів переведуть на вакантні бюджетні місця та на місця коштом цільових пільгових державних кредитів до 31 серпня. Робота електронних кабінетів вступників закінчується 31 жовтня. Надання рекомендацій до зарахування вступників-контрактників здійснюється не раніше 28 серпня. Сама процедура зарахування відбудеться не пізніше ніж 30 вересня.

Раніше Заборона розповідала про навчання в закордонних університетах. Для українців є програми, стипендії та гранти, що дадуть змогу здобути закордонну освіту з мінімальними витратами.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій