'
Читаєте зараз
Вирішальна проти могутнього ворога: США показали унікальну систему повітряного бою

Вирішальна проти могутнього ворога: США показали унікальну систему повітряного бою

Ilona Kivva
Автор:
  • Пентагон нарешті презентував проєкт Collaborative Combat Aircraft (CCA).
  • Унікальна концепція передбачає створення спільного флоту з винищувачів та літаків. Це допоможе виконувати надскладні військові місії з набагато меншими втратами.
  • ВПС країни також візьмуть великі БПЛА на основі штучного інтелекту.

Для ведення повітряних боїв та розвідки США в рамках Collaborative Combat Aircraft будуть використовувати винищувачі п’ятого та шостого поколінь. Вони працюватимуть з найсучаснішими потужними дронами, оснащеними ШІ. Хто ними керуватиме, ще вирішують, але це дасть Штатам велику перевагу над противниками.

Заборона розповідає про часткове реформування американських ВПС.


Collaborative Combat Aircraft

CCA — військова концепція, яку розробляють у Сполучених Шатах останніми роками. Вона полягає у розбудові повітряного флоту за рахунок бойових та розвідувальних безпілотників, пише Defense News.

Йдеться не про маленькі дрони, а про потужні великі БПЛА, на кшталт Boeing MQ-28 Ghost Bat чи Kratos XQ-58 Valkyrie, які засновані на штучному інтелекті.

Безпілотники використовуватимуться під час повітряних боїв у тандемі з винищувачами п’ятого покоління F-35 та Air Dominance — шосте покоління, ще перебувають у розробці. Теоретично таке поєднання допоможе використовувати меншу кількість літаків. БПЛА також будуть завдавати удари по цілях, ще й вести розвідку та глушитимуть ворожі засоби радіолокаційної боротьби (РЕБ).

Читати більше новин в Telegram

«Концепція CCA має великий потенціал і навіть може дати ВПС США вирішальну бойову перевагу проти могутніх противників, наприклад, як Китай. БПЛА підвищать боєздатність повітряних сил, створять поєднання, здатне зменшити втрати в бою. Це дасть командирам театру бойових дій резерв літаків, що буде вирішальним для стрибкових операцій. Дрони також дозволять швидко долати оборону противника, слугуючи приманкою», — каже наукова співробітниця Інституту аерокосмічних досліджень Мітчелла, яка колись літала на F-16.

Як саме здійснюватиметься керування безпілотними апаратами, ще не вирішено. Тестують два основні способи:

  • керування операторами з паливозаправника KC-46 Pegasus чи літака радіолокаційного дозору E-7 Wedgetail, який знаходитиметься у повітрі за кілька кілометрів від винищувачів;
  • пілотом винищувача — це можливо, адже дрони практично повністю автономні;
  • поєднання способів, адже пілоту легко управляти одним дроном, а з дочірнього літака можна одночасно керувати цілим роєм.

Раніше Заборона розповідала про глобальну супутникову систему, яку створять у межах Північноатлантичного Альянсу. Вона використовуватиметься для військової розвідки як силами блоку, так і окремо країнами-членкинями. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій