Читаєте зараз
У Івано-Франківську заборонили білити дерева

У Івано-Франківську заборонили білити дерева

Сергій Сурепін

Комунальники Івано-Франківська цього року відмовляються від побілки бордюрів, дерев та стовпів. Але в місті досі білять на своїй території «структурні підрозділи культури та медицини». Про це розповів виданню «Місто» директор департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою міста Михайло Смушак.

«Це даремне витрачання часу і ресурсів. Адже потрібно закупити вапно, а ще заплатити працівникам, які це робитимуть. Наразі заборонити не можемо. Але це тимчасово, надіюся. Адже у нових правилах благоустрою офіційно прописана заборона за такі дії. Сподіваюся, що на наступній сесії правила затвердять. Краще нехай позамітають біля себе, аніж побілкою займаються», – розповів він.

Нові правила благоустрою мають ухвалити на сесії міської ради у травні. Якщо їх приймуть, за побілку бордюрів буде штраф. В Україні ще з 2006 року в забороняється білити вапном декоративні дерева і малі архітектурні форми.

Звичка фарбувати у білий колір дерева і елементи міського благоустрою з’явилась за часів Радянського Союзу. Ця традиція походить з радянської армії. За часів Другої Світової це мало якийсь сенс — межі трас, по яких рухались військові, фарбували у білий колір для того, щоб не вмикати вночі фари на вантажівках, аби автоколону не побачила ворожа авіація.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору