Читаєте зараз
«Я встиг стати воєнним злочинцем». Полонений здав стратегію російських нелюдів

«Я встиг стати воєнним злочинцем». Полонений здав стратегію російських нелюдів

Markiian Oliiarnyk
  • Один з полонених солдатів ‘другої армії світу’ дав свідчення.
  • За його словами, Росія відправила воювати в Україну багато недосвідчених солдат.
  • Їх головне завдання — відволікати ЗСУ. Поки новачків обстрілювали, підготовлені солдати РФ виконували окремі завдання.

Російська Федерація відправила в Україну новобранців і призовників, які раніше виконували тільки громадські роботи. Їх використовували як гарматне м’ясо для Збройних сил України, поки підготовлені військові виконували спеціальні завдання.

Заборона розповідає про отримані Службою безпеки України від військовополоненого дані щодо завдання новобранців РФ в Україні.


Свідчення полоненого росіянина СБУ

Командування РФ відправило в Україну новобранців і альтернативників [призовникі, які замість строкової службі відпрацьовують на громадських роботах], повідомили в Службі безпеки України.

Про таку тактику розповів під час допиту полонений російський військовий, який сам виявився новобранцем. «Наше військове завдання – відволікання. Фактично нас обстрілювали, поки хтось більш підготовлений виконував свою задачу. Нас відправили у якості гарматного м’яса. За цей місяць я встиг стати російським військовим, потім воєнним злочинцем, а зараз – ще й полоненим», — розповів СБУ окупант.

Росіянин зізнався, що пробув військовим менше двох місяців у якості альтернативника. Після призову його одразу відправили до України. За його словами, весь його підрозділ був сформований із альтернативників, яких не мали задіювати для військових операцій.

Читати більше новин в Telegram

В СБУ зазначили, що тепер російський солдат буде свідчити проти інших загарбників, таким чином допоможе довести справу до Гаазького трибуналу.

Раніше Заборона розповідала про дані начальника ГРУ Кирила Буданова щодо підготовлених Росією сценаріїв по ядерному тероризму в Україні задля шантажу.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій