Читаєте зараз
Як дистанційно заблокувати смартфон, який вкрали окупанти

Як дистанційно заблокувати смартфон, який вкрали окупанти

Yevheniia Kostina
 • Ви можете заблокувати смартфон, якщо на ньому увімкнені інтернет та служби геолокації.
 • Віддалено керувати смартфоном є змога за допомогою додатку Find my Device для Android та Find My iPhone для IOS.
 • Якщо ви впевнені, що не зможете повернути смартфон, є спосіб видалити з нього усі дані.

Коли окупанти крадуть смартфони, вони отримують доступ до особистої інформації українців або просто використовують пристрої як свої. Заблокувати доступ до пристрою можна у кілька кліків — лише необхідно, щоб він був під’єднаний до інтернету.

Заборона розповідає, як убезпечити дані смартфону, який вкрали росіяни, та стерти весь вміст девайсу.


Як заблокувати смартфон Android: інструкція

Заблокувати смартфон з операційною системою Android можна за допомогою сервісу Find My Device від Google. Ця служба дає змогу віддалено знаходити, блокувати або навіть форматувати смартфони на базі Android за допомогою спеціальної вебпанелі або програми для мобільних телефонів і планшетів.

Щоб скористатися Find My Device, зробіть наступне:

 • Зв’яжіть смартфон з обліковим записом Google. Для цього перейдіть в Налаштування — Облікові записи Android — Додати обліковий запис. Потім необхідно обрати логотип Google та авторизуватися у акаунті.
 • Активуйте служби визначення місцезнаходження. Функція Find My Device не може відстежувати Ваш девайс без активації служб локації. Тому перейдіть до Налаштування — Додаткові налаштування — Служби локації або в меню Налаштування — Місцезнаходження або в меню Налаштування  Google — Android Location і увімкніть запис місцезнаходження (точний доступ до меню може відрізнятися залежно від версії Android).
 • Активуйте з’єднання з інтернетом. Щоб віддалено відстежувати та керувати своїм смартфоном, потрібно бути під’єднаним до інтернету (через Wi-Fi або 4G/3G), тому переконайтеся, що всі підключення активні.

Тепер можна віддалено заблокувати смартфон. Для цього зайдіть на сайт Find My Device. Якщо потрібно, авторизуйтеся у акаунті Google — обліковий запис має збігатися з тим, що використовується у смартфоні. Після цього дочекайтеся, поки пристрій з’явиться на мапі сайту.

Читати більше новин в Telegram

Коли пристрій відобразиться, натисніть кнопку «Блокування пристрою» на лівій бічній панелі та, за бажанням, наберіть повідомлення для відновлення, і номер телефону відобразиться на заблокованому екрані (щоб допомогти тим, хто знайшов смартфон, повернути його вам). Якщо PIN-код на смартфоні не встановлено, Find My Device запропонує вам це зробити. Коли завершите, натисніть «Заблокувати пристрій».

Покрокове блокування смартфону IOS

Смартфон від Apple можна заблокувати за допомогою служби Find My iPhone, яка дозволяє віддалено керувати пристроєм з операційною системою IOS.

Для роботи Find My iPhone необхідно виконати кілька операцій:

 • Під’єднайте смартфон до Apple ID. Для цього перейдіть у меню Конфігурація IOS, тапніть на Увійти в iPhone та авторизуйтеся в обліковому записі iCloud. 
 • Увімкніть служби визначення місцезнаходження — функція Find My iPhone потребує, щоб працювали служби геолокації.
 • Потім перейдіть у Налаштування — Конфіденційність — Розташування та підніміть важіль EN щодо розташування .
 • Активуйте мій пошук iPhone — перейдіть у Налаштування — iCloud iOS, виберіть «Знайти мій iPhone». Також натисніть «Надіслати останню позицію» (щоб ви знали останнє відому місцезнаходження телефону у разі збою живлення).
 • Активуйте підключення до Інтернету у меню Налаштування — Налаштування Wi-Fi або Налаштування — Мобільний зв’язок. Переконайтеся, що ваше інтернет-з’єднання активовано.

Якщо ви виконали попередні вказівки, відкрийте браузер і авторизуйтесь у iCloud. Потім введіть свій Apple ID (той самий, який ви встановили для блокування iPhone) і виберіть значок «Знайти iPhone» на сторінці, що відкриється.

Повторно введіть пароль Apple ID, дочекайтеся завантаження карти та виберіть меню «Усі пристрої» вашого iPhone угорі. На цьому етапі натисніть піктограму режиму втрати (вгорі праворуч) і, якщо ваш телефон більше не захищений, розблокуйте його, що встановити налаштування.

Введіть номер телефону для відображення на заблокованому екрані, натисніть «Go»; якщо хочете, напишіть повідомлення для відображення на заблокованому екрані. Тоді ваш iPhone буде заблоковано, а дані, які він містить, будуть недоступні, доки ви не введете правильний PIN-код.

Форматування пам’яті смартфона: як видалити весь вміст пристрою

Якщо ви впевнені, що не зможете повернути собі вкрадений смартфон, може бути доцільним віддалено видалити з нього всі дані — ця операція повністю видалить його вміст і унеможливить віддалений пошук. 

Для того, щоб видалити всі дані на пристрої Android, на лівій панелі Find My Device необхідно натиснути кнопку «Перезавантажити пристрій» і розпочати віддалений перезапуск смартфона. Якщо під рукою немає комп’ютера, служба доступна у вигляді додатка у Google Play

Щоб скористатися цією функцією для IOS, клацніть на піктограму — Ініціалізація iPhone — Знайти мій iPhone та підтвердіть, відповівши «Ініціалізувати» на повідомлення, яке з’явиться на екрані. Смартфон відформатується та від’єднається від Apple ID.

Поблизу немає персонального комп’ютера і не вдається використовувати iCloud? Не проблема, Find My iPhone доступний як додаток для iOS — він безкоштовний і працює майже так само, як iCloud.

Раніше Заборона розповідала про методи допомоги ментальному здоров’ю під час війни та про поміч людям, які втратили рідних на війні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій