Читаєте зараз
Як купити ліки за 1000 гривень. Українцям доведеться оформлювати ще одну картку

Як купити ліки за 1000 гривень. Українцям доведеться оформлювати ще одну картку

Markiian Oliiarnyk
Дана Ендрюс
  • Українці старше 60 років можуть витратити ковідну 1000 гривень в аптеках.
  • Ліки вакцинованим громадянам можна буде придбати фізично та онлайн.
  • Уряд розглядає можливість дозволити купувати ліки за ковідну тисячу людям з інвалідністю першої групи незалежно від віку.

Вакциновані громадяни України віком від 60 років з 24 січня 2022 року зможуть купити ліки на винагороду за повний курс вакцинації проти коронавірусу. Важливо, що для таких людей будуть виготовляти особливі банківські картки — не віртуальні, а фізичні. Також в уряді розглядають можливість дозволити купувати ліки через єПідтримку людям з інвалідністю першої групи.

Заборона розповідає, як старшим українцям купити ліки на ковідну тисячу та якою є процедура оформлення цього кейсу. 


1000 гривень: як купити ліки

Купити ліки за винагороду за подвійну дозу вакцини проти коронавірусу зможуть громадяни України віком від 60 років. Опція буде доступна з другої половини січня 2022 року.

«Ми працюємо з банками, їм потрібно зробити технічне доопрацювання, там є нюанси. Ліки ж можна купувати онлайн, офлайн. Банки готуються випускати [фізичні] картки, щоб людям старшого віку легше було використовувати цю можливість. Ми зараз фіналізуємо технічну складову», — розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров 22 грудня 2021 року.

Ліки точно можна буде купити фізично в аптеках. А от над механізмом онлайн-купівлі ліків в Мінцифри ще працюють, щоб не допустити зловживань.

Читати більше новин в Telegram

Окрім того, Мінсоцполітики спільно з Мінцифри розглядають можливість дозволити використання ковідної тисячі на ліки для осіб з інвалідністю першої групи, незалежно від віку.

Ліки за тисячу Зеленського: МОЗ пояснило вікові обмеження

«Українці віком 60+ зможуть придбати за кошти програми єПідтримка ліки в аптечних закладах та інтернет-аптеках. Купити можна буде будь-які лікарські засоби за рецептом лікаря, так і без нього з 24 січня», — повідомили в МОЗ 19 січня 2022 року.

За інформацією Міністерства економіки України, банки перевірятимуть вік людини у момент проведення платежу. Коли саме вона оформила картку – неважливо, головне, щоб на момент купівлі ліків їй вже виповнилося 60 років. 

За кошти програми можна буде придбати виключно лікарські засоби, а не будь-які інші товари, що є в аптеці. Наприклад, зазначає МОЗ, не можна буде купити препарати недоведеної ефективності, такі як дієтичні добавки, а також косметичні засоби чи медичні прилади, як-от апарати для вимірювання тиску, інгалятори тощо.

Як отримати 1000 гривень за вакцинацію

Щоб скористатися винагородою за повний курс вакцинації, громадянам України необхідно спочатку оформити спеціальну картку «єПідтримка» в одному з банків-партнерів — на Забороні вже є повна покрокова інструкція.

Важливо оновити «Дію», щоб реєстрація була доступна. Далі потрібно авторизуватися в додатку та обрати в меню послугу «єПідтримка». Після цього обрати картку для виплати з назвою «єПідтримка» та протягом 10 днів чекати на зарахування коштів. 

Кошти можна витратити на спортзали, книги, квитки в театр, кіно, музеї, концерти та поїздки всередині України. Скористатися коштами потрібно впродовж чотирьох місяців.

Раніше Заборона писала про те, що в Україні дозволили вакцинуватися третьою дозою вакцини від COVID-19 та хто її отримає.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій