Як купити ліки за ковідну 1000 гривень - Заборона
Читаєте зараз
Як купити ліки за 1000 гривень. Українцям доведеться оформлювати ще одну картку

Як купити ліки за 1000 гривень. Українцям доведеться оформлювати ще одну картку

Дана Ендрюс
  • Українці старше 60 років можуть витратити ковідну тисячу гривень в аптеках.
  • Ліки вакцинованим громадянам можна буде придбати фізично та онлайн.
  • Під цей напрямок вже розроблена особлива процедура з видачею карток.

Вакциновані громадяни України віком від 60 років з другої половини січня 2022 року зможуть купити ліки на винагороду за повний курс вакцинації проти коронавірусу. Важливо, що для таких людей будуть виготовляти особливі банківські картки — не віртуальні, а фізичні.

Заборона розповідає, як старшим українцям купити ліки на ковідну тисячу та якою є процедура оформлення цього кейсу. 


1000 гривень: як купити ліки

Купити ліки за винагороду щодо подвійної дози вакцини проти коронавірусу зможуть громадяни України віком від 60 років. Опція буде доступна з другої половини січня 2022 року.

«Ми працюємо з банками, їм потрібно зробити технічне доопрацювання, там є нюанси. Ліки ж можна купувати онлайн, офлайн. Банки готуються випускати [фізичні] картки, щоб людям старшого віку легше було використовувати цю можливість. Ми зараз фіналізуємо технічну складову», — розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров 22 грудня 2021 року.

Ліки точно можна буде купити фізично в аптеках. А от над механізмом онлайн-купівлі ліків в Мінцифри ще працюють, щоб не допустити зловживань. Фізичні картки банки почнуть видавати ще до кінця 2021 року.

Як отримати 1000 гривень за вакцинацію

Щоб скористатися винагородою за повний курс вакцинації, громадянам України необхідно спочатку оформити спеціальну картку «єПідтримка» в одному з банків-партнерів — на Забороні вже є повна покрокова інструкція.

Важливо оновити «Дію», щоб реєстрація була доступна. Далі потрібно авторизуватися в додатку та обрати в меню послугу «єПідтримка». Після цього обрати картку для виплати з назвою «єПідтримка» та протягом 10 днів чекати на зарахування коштів. 

Кошти можна витратити на спортзали, книги, квитки в театр, кіно, музеї, концерти та поїздки всередині України. Скористатися коштами потрібно впродовж чотирьох місяців.

Раніше Заборона писала про те, що в Україні дозволили вакцинуватися третьою дозою вакцини від COVID-19 та хто її отримає.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору