Читаєте зараз
«Сил у нас теж вистачить, яка б ситуація не стояла»: як ЗСУ тримають оборону біля Вовчанська, Часового Яру, Роботиного

«Сил у нас теж вистачить, яка б ситуація не стояла»: як ЗСУ тримають оборону біля Вовчанська, Часового Яру, Роботиного

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Публічно доступну інформацію редакція звіряє зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними воєнними експертами. Зараз основна увага сконцентрована на Харківщині та Донеччині.

Наприкінці травня 2024 року ворог атакує на вовчанському та роботинському напрямках. 


Північний напрямок: Глибоке, Вовчанськ

Весь минулий тиждень армія РФ продовжувала тиснути на півночі Харківської області, де 10 травня окупанти розпочали наступ. Наразі рух ворога відбувається на двох напрямках: західному та східному. 

На західному росіяни намагаються просуватись полями від раніше окупованого населеного пункту Лук’янці у напрямку на Липці. За тиждень армії РФ вдалось просунутись приблизно на 2 кілометри: відстань від позицій противника до Липців наразі складає близько 2,5 км — ЗСУ продовжують стримувати ворожі атаки та нищити особовий склад противника разом з технікою. Ось як описував 20 травня ситуацію на напрямку один з українських військових пабліків:

«Ворог продовжує тиснути у напрямку Липців, мають успіхи тактичного характеру. На лівому фланзі наші козаки змогли контратакувати під**ів та відкинути на 200–300 метрів у бік Лукʼянців. Це ненадовго, адже вони мають змогу постійно накопичуватися, резервів вистачає. Сил у нас теж вистачить, яка б ситуація не стояла!»

Читати більше новин в Telegram

Наразі ситуація на цьому напрямку залишається стабільно важкою. Росіяни продовжують застосовувати додаткові резерви з метою подальшого просування, однак українським оборонцям вдається стримувати цей натиск.

Західніше окупаційні війська продовжують наступати у напрямку Вовчанська та Бугруватки. За минулий тиждень ворог розширив зону окупації та на окремих ділянках просунувся вглиб на відстань до трьох кілометрів. 

19 травня стало відомо про окупацію населеного пункту Бугруватка. Російські війська також зайшли у Вовчанськ та взяли під контроль його північну частину. ЗСУ продовжують залишатись у східній частині міста та дають бій окупантам. Тривають вуличні бої.

Ось як описував ситуацію у місті станом на 23 квітня один з українських військових пабліків:

«Бої тривають у районі Вовчанського відділу поліції, ліцею №2 та біля пожежної частини, наші воїни розвалюють сви****яків. Ворог далі поки не пройшов, але на певних ділянках вже починає закріплюватися».

Одночасно зі штурмами на півночі росіяни продовжують тиснути зі сходу, де на минулому тижні вони почали рух у напрямку Берестового. Згідно з даними ресурсу DeepStateMap, ворогу вдалось частково (на 1,5 км) просунутись на захід та зайти у Берестове.

Східний напрямок: Авдіївка, Часів Яр 

На сході України російські підрозділи продовжують намагання розширити зону окупації в районі Авдіївки. На півночі окупанти пройшли 1,5 кілометра у районі населеного пункту Керамік, на півдні — у районі Уманського та Нетайлового, де продовжують тримати оборону українські війська. Ось як описує ситуацію на місці один з військових пабліків:

«Ворожа піхота досягла опорного пункту на рубежі Уманське — Нетайлове. Наші козаки знищують кожного підсв**ка FPV-дронами. Загальне просування в напрямку до Яснобродівки — понад 1 кілометр. Позиції, якщо чесно, там дуже кепські. За фермою невеличка траншея по груди: уявляєте, як там тримали оборону наші воїни та скільки туди всього прилітало!»

Вже тривалий час намагаючись зайти у Часів Яр, російські війська продовжують штурмові дії. За минулий тиждень ресурс DeepStateMap зафіксував просування ворога на 1 км у районі східних околиць міста.

Наразі російська армія фактично повністю стерла з лиця землі східну частину міста, але пробитися у межі населеного пункту їй не дають українські захисники, мужньо тримаючи оборону. Ось що вони кажуть про ситуацію на цьому напрямку:

«Східна частина Часіку практично знищена КАБами ворога. Тримати її з військової точки зору немає сенсу, кажуть бійці. Від східної частини — яка є меншою та за фактом околицею міста — західну відокремлює канал. Він є природною перепоною для подальшого просування свиновиб**дків углиб населеного пункту. На цей час наші козаки успішно стримують наступ пі**рів і не дають перейти водоймище».

Південний напрямок: Роботине

Вже декілька тижнів росіяни посилюють свій тиск на роботинському напрямку. За минулий тиждень окупанти, згідно з даними ресурсу DeepStateMap, мали часткові успіхи. У порівнянні з другою декадою травня 2024 року росіянам вдалось розширити сіру зону на цьому напрямку — тепер до неї увійшла майже вся територія Роботиного.

Вибухи у тилу армії РФ 17–23 травня 2024 року

17 травня відбулась масштабна атака українських дронів по НПЗ в російському місті Туапсе. За різними даними, удару завдавали з використанням більш як сотні дронів-камікадзе. Внаслідок атаки було пошкоджено установку з виробництва скрапленого нафтового газу. Згодом стало відомо, що завод призупинив свою роботу.

19 травня черговий удар завдано по Чорноморському флоту РФ. У результаті атаки демілітаризовано носій ракет «Калібр» — малий ракетний корабель «Циклон».

22 травня було знищено позиції російських ЗРК поблизу окупованого населеного пункту Моспине. Судячи з характеру ушкоджень та відстані, удару було завдано ракетами ATACMS.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій