'
Читаєте зараз
«єБабуся» чи «єДідусь». Зеленський розповів про безкоштовні смартфони за вакцинацію

«єБабуся» чи «єДідусь». Зеленський розповів про безкоштовні смартфони за вакцинацію

Iryna Troian
Автор:
  • Володимир Зеленський пообіцяв безкоштовний смартфон кожному вакцинованому українцю старше 60 років.
  • Програма матиме одну з цих назв: «єСмартфон», «БабусяФон», «єДідусь» та «єБабуся».
  • Також анонсовано електронний перепис населення в 2023 році.

Навесні 2022 року вакциновані українці віком від 60 років зможуть отримати від держави безкоштовний смартфон із пільговим тарифом. Таким чином влада хоче підтримати рівний доступ громадян України до цифрових послуг. Невідомо, чи виключає отримання смартфона 1000 гривень за дві дози вакцини та 500 гривень — за бустерну, але скоріш за все, це різні, не взаємовиключні програми.

Заборона розповідає про обіцянки президента України Володимира Зеленського щодо розширення єПідтримки та нової програми зі смартфоном.


Безкоштовний смартфон в Україні

Навесні 2022 року всі охочі українці, які пройшли повний курс вакцинації і є старшими 60 років, зможуть отримати безкоштовний смартфон від держави, розповів президент України на конференції Diia Summit 2022.

Назву для програми Зеленський запропонував обрати самим українцям. Серед варіантів — «єСмартфон», «БабусяФон», «єДідусь» та «єБабуся».

«Цифрова держава — це рівність. Наша мета — щоб якісний мобільний інтернет був у кожному куточку нашої держави, а доступ до нього був у кожного громадянина нашої держави… Ми розширили ‘єПідтримку’ [на кілька напрямків]», — зазначив президент України. 

Читати більше новин в Telegram

Він нагадав, що люди похилого віку зможуть витрачати кошти на купівлю ліків, оплату комуналки, але не у всіх є смартфон. Більш того, не всі вміють користуватися інтернетом.

«Два роки тому ми запустили курси цифрової грамотності для людей похилого віку, а навесні [2022 року] запускаємо нову велику державну програму. Всі охочі вакциновані українці віком від 60 років отримають безкоштовний якісний сучасний смартфон та пільговий тариф. Переваги цифрової держави мають бути доступні всім, незалежно від віку», — сказав Володимир Зеленський.

Опитування через Дію та Дія City

Президент оголосив про запровадження інструменту опитування для українців через додаток «Дія». «Ця послуга є стартом цифрового народовладдя в Україні. Опитування допоможуть владі дізнатися думку громадян з будь-яких питань, а мільйони українців зможуть висловити свою позицію і вплинути на рішення», — зазначив Зеленський. 

Також за його словами, у 2023 році в Україні планують провести електронний перепис населення спільно з компанією Apple.

«В Україні працюють над запровадженням електронної митниці та запуском програми Дія City. Це цифрова столиця електронної держави. Дія City є одним із найкращих податкових та правових режимів, який регулюватиме ІТ-сферу. Завдяки цьому частка ІТ у ВВП нашої держави зросте з 4 до 10%, а доходи в цій галузі збільшаться до $16.5 мільярдів. Це дозволить Україні стати найбільшим ІТ-хабом в Європі», — вважає Володимир Зеленський.

Раніше Заборона розповідала про те, як оформити 1000 гривень за вакцинацію в рамках програми «єПідтримка» в 2022 році.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій