Читаєте зараз
ЄС підвищить мито на зерно з Росії та Білорусі на 50%: що це дасть

ЄС підвищить мито на зерно з Росії та Білорусі на 50%: що це дасть

Ilona Kivva
Автор:

Єврокомісія підготувала рішення про запровадження мит на ввезення зерна з Росії й Білорусі до Європи на рівні 95 євро за тонну, що дорівнюватиме миту в 50%, повідомили в ЄК.

Ці країни також не зможуть користуватися будь-якою з квот ЄС на зерно, що пропонують вигідніші тарифні режими для деяких продуктів. Підвищені мита стосуватимуться імпорту зернових, олійних культур і продуктів переробки з РФ та Білорусі. Це, зокрема, пшениця, кукурудза, соняшниковий шрот. Донині їх ввозили до європейських країн переважно без мит.

«Ми пропонуємо запровадити тарифи на цей російський імпорт, щоб зменшити зростаючий ризик для наших ринків і наших фермерів. Вони зменшать здатність Росії використовувати ЄС на користь своєї військової машини. Водночас ми зберігаємо непохитну підтримку України», – прокоментувала очільниця Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Імпорт ЄС з Росії олійних культур та продуктів їх переробки досяг рекордних 4 млн тонн у 2023 році, що становить 1% від загального споживання блоку, пише Financial Times. Росія може вжити заходів у відповідь на високе мито, але вона вже заборонила більшу частину імпорту продовольства з ЄС. Тож багато європейських компаній у цьому секторі вийшли з країни за останні роки.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій