'
Читаєте зараз
ЄС почав друге розслідування щодо ТікТоку: що за справа

ЄС почав друге розслідування щодо ТікТоку: що за справа

Анастасія Могилевець

Європейська комісія відкрила провадження щодо нового додатку TikTok Lite. У ЄК побоюються, що компанія може порушувати європейські закони та шкодити ментальному здоровʼю дітей та підлітків, йдеться в офіційній заяві.

Розслідування стосується запуску TikTok Lite у Франції та Іспанії. Через застосунок користувачі можуть заробляти бали під час виконання певних завдань: наприклад, перегляд та вподобання контенту, підписки на акаунти, запрошення друзів приєднатися до TikTok тощо.

Програму запустили без попередньої ретельної оцінки ризиків, припускають у Єврокомісії. Там звернули увагу на ймовірну появу залежності від платформи. Особливо це стосується дітей, адже TikTok, на думку фахівців, не має ефективних механізмів перевірки віку.

Так, компанія могла порушити закон про цифрові послуги (DSA), а також може нести ризики серйозної шкоди для психічного здоров’я користувачів. Тож Євросоюз має намір тимчасово призупинити роботу програми винагород TikTok Lite в регіоні.

Раніше Єврокомісія надсилала TikTok запит, що зобов’язував компанію до 18 квітня надати звіт про оцінку ризиків у межах застосунку. Втім, керівництво не відповіло у встановлений термін. Тепер сервіс має подати звіт про оцінку ризиків до 23 квітня. Інакше ЄК накладе штрафи розміром до 1% від загального річного доходу компанії або світового обороту та періодичні штрафи розміром до 5% від середньодобового прибутку або світовий річний оборот. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій