Читаєте зараз
ЄС визнав дії ФІФА та УЄФА щодо Суперліги незаконними: що буде з турніром

ЄС визнав дії ФІФА та УЄФА щодо Суперліги незаконними: що буде з турніром

Daniil Tsarevskyi

Вищий суд Євросоюзу постановив, що ФІФА та УЄФА порушили законодавство блоку, погрожуючи санкціями клубам-учасникам Суперліги у 2021 році, пише Associated Press.

Футбольні асоціації зловживали своїм панівним становищем, а їх правила з санкціонування клубів були невиправданим обмеженням свободи надання послуг. Водночас суд не виносив рішення щодо законності заснування такого турніру як Суперліга.

«Правила ФІФА та УЄФА, згідно з якими забороняється клубам і гравцям грати в будь-яких змаганнях, наприклад Суперлізі, є незаконними. Немає рамок для правил асоціацій, які б гарантували, що вони є прозорими, об’єктивними, недискримінаційними та пропорційними», — заявив суд.

Суперліга була запущена у квітні 2021 року. Вона мала складатись із 12 клубів та стати альтернативою наявним єврокубкам. Потенційна поява такого великого турніру, в якому братимуть участь найбільші клуби Європи, загрожувала також і національним чемпіонатам. Після агресивної реакції та погроз санкціями більшість команд покинули турнір, у якому залишились тільки засновники — «Реал» та «Барселона». Останні подали до суду на організації, щоб захистити свої права.

Створення турніру вплинуло на УЄФА. Союз змінив формат своїх турнірів, а найбільших змін зазнав найпрестижніший — Ліга чемпіонів. Єврокубки проводитимуться за швейцарською моделлю зі збільшеною кількістю учасників — 36 замість 32.

«Ми вибороли право змагатися. З монополією УЄФА покінчено. Футбол вільний. Тепер клубам не загрожують санкції, вони вільні визначати своє майбутнє», — сказав генеральний директор A22 Sports, яка просуває Суперлігу, Бернд Рейхарт.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій