'
Читаєте зараз
Євгена Нікіфорова випустили під нічний домашній арешт. Його намагалися побити й пограбувати, а тепер шиють справу

Євгена Нікіфорова випустили під нічний домашній арешт. Його намагалися побити й пограбувати, а тепер шиють справу

Katerina Sergatskova
Євгенія Нікіфорова випустили під нічний домашній арешт. Його намагалися побити й пограбувати, а тепер шиють справу

Київський районний суд Одеси випустив під нічний домашній арешт фотографа Євгена Нікіфорова — про це Забороні повідомив наш кореспондент із зали суду. Обвинувачення вважає, що він порушив правила дорожнього руху, у результаті чого загинула людина. Стосовно нього порушили кримінальну справу за статтею 286, частина 2. Докладніше читайте в матеріалі Заборони.


Важливе уточнення: Євген Нікіфоров співпрацює з Забороною як фріланс-фотограф.

Заборона детально писала про те, що сталося, ось тут. За словами брата фотографа Вадима Нікіфорова, під час експедиції експериментальними селами 14 березня вони заїхали на своєму автомобілі в село Василівка Біляївського району. Приблизно о 16:30 вони вийшли в центр села, і Євген став знімати відео з дрона. У цей момент із магазину неподалік вийшли двоє чоловіків у стані алкогольного сп’яніння. Вони почергово стали погрожувати Євгену і його братові, а один із них, Ігор Буздужа, силою проник у їхній автомобіль, утримував дверцята, і не давав братам поїхати. До цього вони разом із товаришем намагалися відібрати у Євгена дрон і фотоапарат і говорили, що брати «не поїдуть звідси [живими]». Також, за словами Вадима, ці двоє знали, на кого нападали: вони «прогуглили» Євгена Нікіфорова і знайшли його сторінку у фейсбуці.

Після того як чоловік відчинив двері з пасажирської сторони й засунув голову в салон, Вадим попросив його відпустити двері, а Євген сів у машину і здав назад. Чоловік почав бігти по ходу руху. «Якийсь час він біг по асфальту — метрів 100 — а потім відпустив двері машини», — сказав Забороні Вадим Нікіфоров.

Під час засідання про обрання запобіжного заходу прокурор Одеської обласної прокуратури В’ячеслав Трофимов передав судді свідоцтво про смерть Ігоря Буздужи 1983 року народження. Він озвучив, що причиною загибелі стали численні травми голови. Також прокурор зачитав показання свідка Івана Сердюка — чоловіка, який підвіз Ігоря Буздужу і його товариша на білій «Таврії» до місця, де Євген Нікіфоров займався відеозйомкою. За його словами, Сердюк стверджує, що Буздужа впав до того, як автомобіль прискорився, що підтверджує версію подій, яку виклав Забороні брат Нікіфорова Вадим.

Під час судового засідання адвокат Євгена Нікіфорова Денис Пономаренко повідомив судді, що фотографа готові взяти на поруки двоє депутатів Одеської обласної ради й один депутат Верховної Ради. Однак суд відхилив це клопотання й ухвалив рішення накласти на нього нічний домашній арешт на 60 діб. Розслідування кримінальної справи триває. Водночас Пономаренко в коментарі Забороні сказав, що в день нападу на Нікіфорова і його брата він подав заяву в поліцію про розбійний напад. Інформації про те, чи завели кримінальну справу за нею, поки що немає.

Заборона також отримала скан лікарського висновку про смерть Ігоря Буздужи. У ньому написано, що причиною смерті стали «численні травми голови». Крім цього є приписка, що «пішохід був травмований від зіткнення з легковим автомобілем». Однак як саме лікар це встановив, незрозуміло.

Євген Нікіфоров — український фотограф, автор книги Decommunized: Ukrainian Soviet Mosaics, архітектурного путівника по українським мозаїкам, виданого DOM Publishing у 2020 році. Він регулярно фотографує мозаїки в різних куточках України й останні кілька років знімає експериментальні села.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій