Читаєте зараз
Євро-2024: хто виборов місце у чвертьфіналі і як це було

Анастасія Могилевець
  • Збірна Німеччини вийшла у чвертьфінал вперше за вісім років.
  • Гравець збірної Бельгії забив гол у свої ж ворота і допоміг французам вийти у ¼.
  • Матчі відбору до півфіналу пройдуть 5 і 6 липня 2024 року.

Чинні чемпіони Європи — збірна Італії — вилетіли з чемпіонату, програвши збірній Швейцарії й не забивши жодного м’яча у ворота суперників. Також чвертьфінали відбудуться без збірних Грузії (яка вперше в історії виступала на таких змаганнях), Австрії (яка несподівано стала переможцем своєї групи в матчах ⅛), Румунії, Бельгії, Австрії та Словенії. А ось Нідерланди, які вийшли з групи з третього місця, потрапили до наступного туру і продовжать змагання.

Заборона розповідає про наступний етап футбольного турніру.

UEFA Euro 2024: як збірні зіграли в першому турі плей-оф

Збірна Італії, яка є чинним чемпіоном Європи, 29 червня вилетіла з турніру, поступившись у фіналі збірній Швейцарії. Востаннє італійці програвали швейцарцям в 1993 році. Збірна Італії пропустила два м’ячі — перший на 37, а другий на 46 хв, а у відповідь не забила жодного.

Збірна Швейцарії вибиває фаворита в 1/8 фіналу на другому Євро поспіль — у 2021-му зробили неймовірний камбек проти Франції. Тоді матч завершився нічиєю 3:3, але швейцарці перемогли в серії пенальті — 4:5.

Також 29 червня збірна Німеччини зіграла зі збірною Данії й перемогла її з рахунком 2:0. До цього Німеччина вісім років не могла дійти до чвертьфіналів. На попередньому турнірі збірна сенсаційно не подолала груповий раунд.

Читати більше новин в Telegram

Також до чвертьфіналу потрапила збірна Англії. 30 червня в матчі ⅛ фіналу вона обіграла збірну Словаччини, яка вийшла вперед на 26-й хв гри. Поєдинок завершився з рахунком 2:1 на користь англійців, які вирвали перемогу в екстратаймах. Таким чином, Словаччина зупинилася за крок від нового національного рекорду на Євро. Досі збірній вдавалося пробитися до плей-оф у 2016 році. Тим часом Англія вперше чотири рази поспіль дійшла до чвертьфіналів на чемпіонатах світу і Європи.

Також 30 червня Євро-2024 покинула збірна Грузії, яка на такого роду турнірах виступала вперше в Історії. Грузію розгромила збірна Іспанії з рахунком 4:1.

1 липня відбувся матч між збірними Франції та Бельгії. До 85 хв на табло були нулі, і хтозна, як було б далі, якби не автогол, який у ворота збірної Бельгії забив її ж гравець Ян Вертонген.

Того ж дня зіграли Португалія та Словенія. В основний час і два екстратайми рахунок був 0:0, тому переможець визначився в серії пенальті. Словенці тричі не забили (Кошта відбив усі м’ячі) і тричі пропустили. Таким чином, за серією пенальті перемогла Португалія — 3:0.

2 липня свої матчі зіграли Румунія з Нідерландами і австрійці з турками. За підсумками цих поєдинків Румунія й Австрія покинули турнір, натомість Нідерланди й Туреччина пройшли до чвертьфіналу. Збірна Нідерландів пройшла в ¼ вперше за останні 16 років, розгромивши Румунію з рахунком 3:0. Турки перемогли австрійців з рахунком 2:1.

Чемпіонат Європи з футболу-2024: коли відбудуться чвертьфінали

Матчі ¼ фіналу Євро-2024 відбудуться 5 і 6 липня. Ось детальний розклад:

• п’ятниця, 5 липня, 19:00: Іспанія — Німеччина;
  • п’ятниця, 5 липня, 22:00: Португалія — Франція;
  • субота, 6 липня, 19:00: Англія — Швейцарія;
  • субота, 6 липня, 22:00: Нідерланди — Туреччина.

Чемпіонат у 2024 році транслюють на території України в повному обсязі. Платформа MEGOGO показує всі матчі європейської першості, але на платній основі. Безплатні трансляції доступні на регіональних телеканалах Суспільне (Київ, Львів, Запоріжжя, Полтава тощо). Матчі можна дивитися в цифровому ефірі T2, кабельних мережах та IPTV, але на ОТТ-платформах зробити цього не вийде.