Читаєте зараз
Європарламент обмежив використання ШІ

Європарламент обмежив використання ШІ

Ilona Kivva
Автор:

Європейський парламент 13 березня ухвалив закон про штучний інтелект, тим самим встановивши найповніші обмеження у використанні сучасних технологій, пише Bloomberg.

Нові правила забороняють певні застосунки ШІ, які порушують права громадян: використовують біометрію, збирають світлини людей з мережі або записи камер відеоспостереження для створення баз даних розпізнавання облич. Виявлення емоцій на робочих місцях і в школах, застосування ШІ в ситуаціях з високим ризиком помилки, маніпулювання за його допомогою теж під забороною.

За встановлення нових правил проголосували 523 депутати Європарламенту, 46 – проти, ще 49 утрималися. Закон набуде чинності через 20 днів після публікування в офіційному джерелі, а за 24 місяці буде  застосовуватися в повну силу.

Очікувано, що технологічні компанії критикували закон. Розробники побоювалися, що обмеження нададуть перевагу китайським та американським конкурентам. Своєю чергою цифрові регулятори вважали, що закон недостатньо ефективний. Французький та Німецький уряди виступили проти деяких пунктів, стверджуючи, що вони зашкодять європейським стартапам Mistral AI та Aleph Alpha GmbH.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій