Читаєте зараз
За ексочільника ВС Князєва внесли заставу

За ексочільника ВС Князєва внесли заставу

Ilona Kivva
Автор:

За колишнього голову Верховного Суду Всеволода Князєва внесли заставу. 30 січня її зменшили з 20 млн гривень до 18 мільйонів, повідомили в Центрі протидії корупції.

Малоймовірно, що гроші могли внести члени родини Князєва, адже всі його активи арештовано. Більше того, у грудні захист заявляв, що сім’я підозрюваного може внести максимум 10 млн гривень. 

Примітно, що два тижні тому Князєв розлучився зі своєю дружиною, з якою вони пробули у шлюбі майже 20 років. Жінка пояснила, що фактичні шлюбні відносини з чоловіком припинені з травня 2023 року внаслідок несумісності характерів і різних поглядів на життя. 

На розгляді в одному із судів Миколаєва також є позов про поділ спільного майна подружжя. Князєв сидів під вартою із травня 2023 року і за цей час його застава зменшилася у кілька разів:

  • у травні 2023 року йому призначили варту із заставою у 107 млн гривень;
  • вже за 2 тижні апеляція зменшила заставу до 75 млн гривень;
  • в серпні слідчий суддя зменшив Князєву заставу до 55 млн гривень;
  • через місяць апеляція скинула заставу до 45 млн гривень;
  • у жовтні слідчий суддя зменшив заставу до 35 млн гривень;
  • у грудні заставу зменшували двічі: спершу до 27 млн гривень, згодом до 20 млн гривень;
  • вчора Князєву зменшили заставу до 18,168 млн гривень.

При цьому новина про внесення застави співпала з появою інформації про те, що Вища рада правосуддя хоче зупинити розгляд дисциплінарних справ стосовно Всеволода Князєва.

«Наші колеги з Автомайдан помітили відповідні пропозиції в сьогоднішньому порядку денному. Якщо дисциплінарна справа щодо Князєва буде зупинена — це стане небезпечним прецедентом, який допоможе іншим суддям, яких підозрюють чи обвинувачують у злочинах, роками залишитися суддями та отримувати весь цей час солідну винагороду», — відмітили в Центрі протидії корупції.

Наприкінці грудня ВАКС обмежив стороні захисту Князєва строк ознайомлення з матеріалами справи до 1 березня 2024 року. Після цієї дати справу мають направити до суду.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій