'
Читаєте зараз
Залужний пояснив, куди поділася авіація Росії

Залужний пояснив, куди поділася авіація Росії

Yevheniia Kostina
  • Щоденно РФ випускає по Україні до 14 крилатих ракет, в тому числі надзвукових протикорабельних.
  • Головнокомандувач ЗСУ зазначає, що обстановка на фронті залишається складною, але українські воїни націлені лише на перемогу.
  • Україна може відзвітувати за кожен матеріальний засіб, наданий у якості допомоги у війні.

Російська воєнна авіація несе великі втрати, тож командуванню ворога доводиться виконувати накази тією зброєю, що є в наявності. Тож замість літаків та авіації для знищення інфраструктури України окупанти використовують крилаті ракети.

Заборона розповідає про зміну росіянами тактики знищення логістики та залякування українців.


Росія в травні 2022 почала економити авіацію

Противник продовжує застосовувати на території України стратегічні крилаті ракети. Щоденно ворог випускає від 10 до 14 крилатих ракет по обʼєктам цивільної інфраструктури, розповів головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний голові об’єднаного комітету начальників штабів США генералу Марку Міллі.

«Останнім часом Росія вдається до тактики масованого використання надзвукових протикорабельних крилатих ракет типу Х-22 по зазначеним обʼєктам. Так, [12 травня] по Кременчуцькому нафтопереробному заводу противник застосував 12 крилатих ракет, дві з яких вдалося збити з ПЗРК Стінгер. Однією з причин переходу противником до цієї тактики є відмова від застосування авіації, яка несе великі втрати», — зазначив Залужний. 

В тижневій динаміці, яку збирає Заборона на основі даних Генштабу ЗСУ, добре видно, як українська армія демілітаризує російську воєнну авіацію. Показово, що основні втрати відбувалися напочатку повномасштабної кампанії, тобто коли літаки бомбили Харків, Чернігів, Маріуполь, Київську область, а гелікоптери доставляли десант.

Читати більше новин в Telegram

На третьому місяці війни динаміка уповільнилася, наприклад, протягом двох тижгнів позначка збитих літаків трималася на 199. Зараз противник використувує безпілотники: срібляста лінія на графіку демонструє збиті БПЛА. Вони потрібні для розвідки та точкових обстрілів.

За даними офіцера ЗСУ Анатолія Штефана, це залишки 200-го ворожого літаку, збитого в небі над Україною з 24 лютого 2022 року. Фото: ТГ\@a_shtirlitz

Головнокомандувач ЗСУ розповів генералу Міллі про оперативну обстановку: «вона залишається складною, однак наш настрій бойовий і ми націлені лише на перемогу».

«Марк Міллі запитав мене: що для нас означає перемога. Це насправді важливе питання. Для мене перемога — це знищення ворога, який знаходиться на нашій землі, і звільнення всіх захоплених ним територій», — поділився Валерій Залужний. 

Він підкреслив, що телефонна розмова з генералом Міллі є черговою нагодою висловити вдячність народу та уряду США за надану допомогу. ЗСУ ведуть суворий облік та контроль за використанням наданих матеріальних засобів і готові поділитися всіма матеріалами з посольством Сполучених Штатів, щойно воно повернеться до України. 

Раніше Заборона розповідала про те, як українські воїни знищили рідкісні сучасні одиниці ворожої техніки, якими Росія хизувалися на міжнародних виставках. Зокрема мова йде про бронемашини й танк.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій