Читаєте зараз
Запрацював Міжнародний реєстр збитків, завданих Росією: як подати заявку на відшкодування

Запрацював Міжнародний реєстр збитків, завданих Росією: як подати заявку на відшкодування

Ilona Kivva
Автор:

Реєстр збитків було офіційно запущено 2 квітня 2024 року. Через нього постраждалі українці зможуть подавати звернення, щоб у майбутньому отримати компенсації за пошкодження власності внаслідок агресії РФ.

Подавати заяви можна через Дію. Для використання сервісу потрібно оновити застосунок.

На першому етапі додаток прийматиме заяви про знищену або пошкоджену нерухомість: будинок, квартиру, дачу і так далі. Заявник має бути власником майна та мати Акт про обстеження від місцевої влади.

Вже пізніше додадуть також можливість подати звернення про вимушене переміщення, шкоду життю, здоровʼю, тортури та сексуальне насильство. А ще згодом скарги зможе подавати бізнес.

«Всі чудово розуміють, що наразі Росія не дасть згоди на виплату будь-яких репарацій. Ми далекі від ілюзій – тому від початку працюємо за планом Б – і дивимося на близько $300 млрд російських суверенних коштів, заморожених в різних країнах по всьому світу. План Б полягає в тому, щоб знайти правові і політичні підстави для використання цих коштів, і на це можуть піти роки. Але врешті решт наша мета – змусити Росію добровільно брати участь в цьому процесі…», — розповів про те, звідки планують брати кошти на відшкодування, виконавчий директор Реєстру збитків Маркіян Ключковський.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій