Читаєте зараз
Заявки в НАТО передано: що чекає Фінляндію та Швецію далі в умовах війни на кордонах Альянсу

Заявки в НАТО передано: що чекає Фінляндію та Швецію далі в умовах війни на кордонах Альянсу

Yevheniia Kostina
  • Посли Швеції та Фінляндії 18 травня передали генеральному секретарю НАТО заявки на вступ.
  • Наступний етап — схвалення 30 членами блоку. Є великі шанси, що процедура пройде в швидкому темпі. 
  • Інші скандинавські країни, Норвегія та Данія, є одними з країн-засновниць Альянсу (з 4 квітня 1949 року).

Швеція та Фінляндія офіційно подали заявки на вступ до Північноатлантичного альянсу (НАТО). Країни багато років не бачили сенсу ставати членами союзу, втім нарощували власні армії, брали участь у спільних навчаннях та залишалися близькими та вірними партнерами. Втім, незахищеність України, яка конституційно закріпила шлях до євроінтеграції та Альянсу, але не є його, частиною, переконав народи та політиків офіційно стати країнами НАТО.

Заборона розповідає про історичний день для Гельсінкі та Стокгольма, а також політичних та воєнних блоків.


НАТО: 18 травня Фінляндія та Швеція подали заявки

Посли Фінляндії та Швеції 18 травня 2022 року офіційно подали заявку на приєднання до найбільшого у світі військового альянсу, що викликано занепокоєнням безпеки через війну Росії в Україні, повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.

Посли Фінляндії та Швеції під офісом Північноатлантичного альянсу 18 травня.Фото: Sweden in NATO\Twitter

«Я гаряче вітаю прохання Фінляндії та Швеції про вступ до НАТО. Ви наші найближчі партнери», — сказав Столтенберг після отримання листів-заявок від послів двох скандинавських країн. Фінляндія та Швеція є найближчими партнерами НАТО. Вони мають діючу демократію, добре фінансовані збройні сили та вносять свій внесок у військові операції альянсу та повітряну поліцію. Будь-які перешкоди, з якими вони стикаються, будуть лише технічного чи, можливо, політичного характеру.

Туреччина проти? Чого вимагає Ердоган

Заявку до НАТО мають ухвалити 30 країн-членів. Очікується, що цей процес триватиме близько двох тижнів, хоча президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган висловив застереження щодо приєднання Фінляндії та Швеції.

Читати більше новин в Telegram

Bloomberg з посиланням на свої джерела в Анкарі, стверджує, що Туреччина на заміну апрува вимагає повернути її в програму створення винищувачів F-35, зняття санкцій за закупівлю російських С-400 і визнання скандинавськими країнами Робочої партії Курдистану терористичною організацією.

Якщо заперечення Туреччини буде подолано, а переговори про вступ пройдуть так, як очікується, Швеція та Фінляндія можуть стати членами протягом кількох місяців. Процес зазвичай займає від 8 до 12 місяців, але НАТО хоче рухатися швидко: наприклад, Канада наголосила на схваленні за кілька днів. Після підступного повномасштабного нападу всі розуміють, що загроза висить над Польщею, країнами Балтії та Скандинавії.

Раніше Заборона писала про заяву тимчасово повіреної США в Україні Крістіни Квін. Вона вважає, що в України є шанси вступити до НАТО, не отримуючи План дій щодо членства (ПДЧ).

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій