Читаєте зараз
Зброя майбутнього: у Британії створили мегапотужне лазерне ППО Dragonfire

Зброя майбутнього: у Британії створили мегапотужне лазерне ППО Dragonfire

Ilona Kivva
Автор:
  • Британці зробили прорив у сфері оборонної промисловості, створивши лазерну енергетичну зброю.
  • Dragonfire захищатиме кораблі та сухопутні сили від ракет, артилерійських боєприпасів та навіть безпілотників
  • Установка має пройти три етапи випробувань. Тільки після цього буде розпочати серійне виробництво.

У Великій Британії створили зброю нового покоління Dragonfire, яка випускає не снаряди, а лазерний промінь, який здатен збити навіть ракету. За задумом, бойова установка використовуватиметься як система протиповітряної оборони. Вона має з високою точністю знищувати не тільки ракети, а й артилерійські снаряди і безпілотники.

Заборона розповідає про інноваційну розробку британського Міністерства оборони.


Бойовий лазер LDEW: що він може

У Сполученому Королівстві успішно пройшли перші випробування лазерної бойової установки Dragonfire. Це експериментальна зброя, створена Міністерством оборони Великої Британії спільно з провідним європейський виробник ракетних систем MBDA.

«Успіх цих випробувань є ключовим кроком у розробці лазерної енергетичної зброї. Це кульмінація великої наполегливої ​​роботи представників галузі, подолання збоїв, спричинених COVID-19, і технічних проблем, пов’язаних із використанням унікальних інновацій у Dragonfire, які випробовують самі межі того, що фізично можливо у сфері лазерної зброї», — сказав директор MBDA U Кріс Аллам.

Лазер має знищувати цілі з високою точністю на далеких відстанях.

Читати більше новин в Telegram

За задумом, установка захищатиме кораблі та сухопутні сили від ракет, артилерійських боєприпасів та навіть безпілотників, тобто виконуватиме функції ППО. 

В основі роботи лежить новітня система LDEW. Її головне завдання — безпечне керування та фокусування лазерного променя високої потужності з надзвичайною точністю на великій відстані.

Перед запуском повноцінного виробництва Dragonfire має пройти декілька етапів випробувань:

  • перший етап — випробування на низьких потужностях. Він вже відбувся і показав, що установка здатна з надзвичайною точністю відстежувати повітряні та морські ракети;
  • другий етап — випробування на максимальних потужностях. Він має показати, чи здатна система зберігати високу точність прицілювання за таких умов;
  • третій етап — поєднання результатів двох попередніх випробувань та фінальні тестування за конкретними сценаріями умов, у яких використовуватиметься зброя.

Раніше Заборона розповідала про особливі британські системи ППО Stormer, які Сполучене Королівство передало Україні. Їхня ключова перевага — панорамний збройовий приціл на даху та пристрій для розпізнавання цілей.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій