'
Читаєте зараз
Здадуть на металобрухт: Ейфелевій вежі у Парижі загрожує руйнування

Здадуть на металобрухт: Ейфелевій вежі у Парижі загрожує руйнування

Markiian Oliiarnyk
Ейфелева вежа
  • Головна пам’ятка французької архітектури потерпає від корозії з 2010 року.
  • Перед Олімпійськими іграми-2024 на Eiffel Tower почали косметичний ремонт, який охопить лише 5% споруди, що не врятує її від руйнування.
  • Компанія, що керує вежею, не хоче закривати її на довготривалу реконструкцію, щоб не втратити мільйонні прибутки.

Понад десять років найголовнішу архітектурну пам’ятку Франції знищує корозія металу, що може призвести до її руйнування. Ейфелева вежа потребує повноцінної реконструкції задля її збереження, проте у 2022 році ремонт охопить лише 5% споруди, що суттєво не покращить ситуацію.

Заборона розповідає, чому у Франції не хочуть реставрувати Ейфелеву вежу і які прибутки приносить символ Парижа щорічно.


Eiffel Tower з’їдає корозія: чому її не реконструюють 

Ейфелева вежа у Парижі перебуває в аварійному стані. Споруда невпинно іржавіє ще з 2010 року. У тих місцях, де через вік відвалюється фарба, метал, з якого зроблена пам’ятка, вступає в контакт з киснем і водою, що призводить до його руйнування, повідомляє Marianne.

«Фарбування — важливий елемент для збереження металевої конструкції, а дбайливе ставлення до неї — єдина гарантія її тривалості. Але через 133 роки іржа перемогла і роз’їдає метал пам’ятки, як терміти дерево. Навряд чи вона впаде завтра вранці, але вона справді не в дуже гарному стані. Якби Гюстав Ейфель (архітектор і конструктор Ейфелевої вежі) відвідав це місце, він би знепритомнів», — зазначають у французькому виданні.

Масштабний ремонт архітектурного символу Парижа планувався ще у 2018 році, щоб підготувати його до Олімпійських ігор-2024, що пройдуть в столиці Франції. Конструкцію мали очистити і нанести два нових шари фарби, щоб запобігти розповсюдженню корозії. Проте через пандемію COVID-19 роботи відклали; а згодом у старій фарбі знайшли свинець, що теж відтермінувало реконструкцію. У 2022 році роботи відновлять, проте вони будуть косметичними і охоплять лише 5% споруди. 

Читати більше новин в Telegram

Компанія-власниця Sete має ще одну причину не починати повноцінний ремонт Ейфелевої вежі. Пам’ятка є четвертим за популярністю місцем Парижа після Діснейленду, Лувру і Версалю. Її закриття на тривалий час призведе до значних втрат доходу.

Який прибуток дає Ейфелева вежа від туристів

Щорічно візитівку Парижа відвідує близько 7 мільйонів місцевих та іноземних туристів. З 2011 по 2019 рік прибуток від продажу вхідних квитків на Ейфелеву вежу постійно зростав і сягнув показника €87 мільйонів на рік. 

Виключенням став лише 2020 рік. Кількість відвідувачів значно зменшилася через пандемію, що призвело до фінансових втрат. Під час карантину пам’ятка втрачала до €9 мільйонів потенційного прибутку.  Проте в 2021 році потік туристів врегулювався, а прибуток зріс до понад €100 мільйонів. Це при тому, що середня ціна одного вхідного квитка становить €17. 

Оборот від продажу вхідних квитків на Ейфелеву вежу у 2011-2019 роках (у мільйонах євро). Інфографіка: Statista

Раніше Заборона розповідала про Олімпійські ігри-2024, які Франція може втратити через погану організацію фіналу Ліги чемпіонів в Парижі.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій