Читаєте зараз
Зеленський звільнив Залужного. Новий головнокомандувач ЗСУ — Сирський

Зеленський звільнив Залужного. Новий головнокомандувач ЗСУ — Сирський

Ilona Kivva
Автор:

Президент України Володимир Зеленський 8 лютого оголосив про звільнення з посади головнокомандувача Збройними силами України генерала Валерія Залужного.

Пізніше він повідомив, що призначив на цю посаду головнокомандувача ЗСУ генерал-полковника Олександра Сирського.

«Я хочу, щоб бачення війни було єдиним і в наших воїнів у Роботиному чи Авдіївці, і в Генеральному штабі та на Ставці. Я провів десятки розмов із командирами різного рівня. Зокрема, говорив із бригадними генералами Андрієм Гнатовим, Михайлом Драпатим, Ігорем Скибюком та полковниками Павлом Палісою і Вадимом Сухаревським. Усі вони розглядаються на керівні посади в армії та служитимуть під проводом найбільш досвідченого українського командувача», — сказав Зеленський у зверненні.

Залужний — кадровий військовий з понад 20-річною військовою кар’єрою. Зеленський призначив його головнокомандувачем ЗСУ у липні 2021 року. «Я пишаюсь кожним та кожною в Збройних силах України, які захищають майбутнє наших дітей. Усіма солдатами, сержантами та офіцерами. Схиляю голову перед усіма, хто віддав своє життя за Україну і свободу. Пам’ятаємо і помстимося за всіх», — заявив Залужний в крайньому пості.

«Саме Залужний керував українським військом, коли в лютому 2022 року Росія розпочала повномасштабне вторгнення. І хоча на адресу української влади часто звучала критика щодо того, що країна недостатньо готувалася до війни і, можливо, тому росіянам так стрімко вдалося дістатися Києва та окупувати південний схід України, експерти та можновладці визнають, що багато в чому те, що держава втрималася в перші місяці — заслуга Залужного. Мовляв, саме він подбав про таємну передислокацію української авіації, засобів ППО, не дозволивши їх знищити. А також таємно готував план відбиття агресії», — пише BBC.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій