'
Читаєте зараз
Жодних сюрпризів від РФ та Китаю: США запустить космічну систему ППО

Жодних сюрпризів від РФ та Китаю: США запустить космічну систему ППО

Ilona Kivva
Автор:
Робота ППО
  • Дві передові американські компанії у сфері технологій та оборони уклали контракти з Агентством космічного розвитку США на розробку новітніх супутників-радарів.
  • Їхнім головним завданням буде відстеження повітряних загроз. В тому числі гіперзвукових, що не тільки швидші за звук, а й здатні змінювати напрямок свого руху.
  • Запуск перших прототипів у космос запланований на 2025 рік.

США створить 28 супутників-радарів, які будуть здатні завчасно відстежувати ворожі ракети. За планом, вони зможуть прораховувати рух навіть гіперзвукових ракет та передавати сигнал наземним системам, щоб ті могли знищити їх. Фактично це працюватиме як повноцінна космічна система протиповітряної оборони.

Заборона розповідає про супутники Tranche 1.


28 супутників-радарів Tranche 1 запустять у 2025 році

Агентство космічного розвитку США (SDA) уклало угоди на понад $1.3 мільярда з провідними американськими компаніями у сфері технологій та оборони L3Harris Technologies та Northrop Grumman для створення супутникової системи Tranche 1 (T1). Її головне завдання — відстежувати ракетні небезпеки з космосу та завчасно попереджати про них, щоб загрозу можна було ліквідувати, повідомили у міністерстві оборони США.

«Росія та Китай розробляють та випробовують гіперзвукову зброю з плануючим бойовим блоком. Ці передові ракети мають виняткову маневровість. Супутники призначені для боротьби з загрозами наступного покоління, щоб ми могли виявляти та відстежувати ці гіперзвукові апарати та спрогнозувати їх точку падіння», — сказав директор SDA Дерек Турнер.

Кожна компанія створить по два літальні апарати із сімома космічними супутниками на кожному. Космічні радари почнуть запускати у квітні 2025 року з авіабаз Гранд-Форкс, що у штаті Північна Дакота, та Редстоун-Арсенал — штат Алабама.

Читати більше новин в Telegram

Планується, що супутники працюватимуть на низькій навколоземній орбіті  та інтегруватимуться з мережею зв’язку транспортного рівня з низькою затримкою.

Інфографіка: SDA

«Супутники дозволять США виявити запуск, відстежувати навіть гіперзвукову ракету, коли вона змінює курс, прораховувати, куди вона летить, і передати ці дані силам, які можуть запустити перехоплювачі. Це критично важливий кроком до побудови космічної архітектури національної оборони США», — сказав директор SDA Дерек Турнер. Фактично, вони виконуватимуть функції радарів, що створить глобальну систему протиповітряної оборони найвищого рівня. 

США випробували унікальну гіперзвукову ракету

Новітня гіперзвукова ракета ARRW, контракт на розробку якої Пентагон підписав з американською компанією Lockheed Martin Corp, 12 липня 2022 року продемонструвала свою здатність досягати гіперзвукових швидкостей, пише Reuters з посиланням на Міноборони США.

«Тест продемонстрував здатність ARRW досягати та витримувати робочі гіперзвукові швидкості, збирати важливі дані для використання в подальших льотних випробуваннях і проходити безпечне від’єднання від літака-носія», — йдеться в заяві Lockheed.

Випробування відбулися на тлі зростаючої стурбованості США, що Росія та Китай досягли більших успіхів у розробці власної зброї цього типу. Передбачається, що ракета рухатиметься у верхніх шарах атмосфери зі швидкістю, яка в п’ять разів перевищує швидкість звуку, або приблизно 6200 км на годину.

Також у ній застосовані абсолютно нові механізми виявлення та ураження цілей, тому вона зможе вражати навіть інші гіперзвукові ракети.

Раніше Заборона розповідала про особливості потужних американських ракетних установок Хаймерс, а також про те, як вони працюють на війні в Україні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій