Читаєте зараз
Знищення «Новочеркасска»: чим могли вдарити ЗСУ

Знищення «Новочеркасска»: чим могли вдарити ЗСУ

Ilona Kivva
Автор:

Україна має на озброєнні два типи ракет, які здатні знищувати далекі цілі по типу російських кораблів у Чорному морі: Storm Shadow та SCALP, розповів речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Інших нема. У нас є на озброєнні й SCALP і Storm Shadow. Власне французька та британська ракети, які фактично є однотипними, виробники лише різні. Тому зараз уточняти кількість і які саме були [ракети під час удару по ‘Новочеркасску’] традиційно ми не будемо, а результат ви бачите», — заявив Ігнат.

SCALP, або Storm Shadow — спільна розробка Британії та Франції. Тобто фактично це одна і та ж сама ракета, просто вироблена у різних країнах. Це крилата ракета, яка призначена для ураження найзахищеніших стаціонарних об’єктів, таких як авіабази, радіолокаційні установки, вузли зв’язку та портові споруди. Вона створювалася з використанням технології стелс (зниження помітності), оснащена довершеною системою наведення і потужною бойовою частиною масою 450 кілограмів.

Взагалі снаряд розробляли для запуску з західних винищувачів: Tornado GR4, Tornado IDS, Saab Gripen, Mirage 2000, Rafale, Eurofighter Typhoon і F-35 Joint Strike Fighter (JSF). Жодного з цих бойових літаків немає на озброєнні України, тому надіслані Великою Британією боєприпаси адаптували до запуску з фронтового бомбардувальника Су-24М.

Це вкрай точна зброя, яка може вражати цілі за будь-яких погодних умов вдень і вночі. Є два варіанти дальності:

  • до 250 км — експортний варіант;
  • до 560 км — у варіанті для армій Франції та Британії.
Зона ураження Storm Shadow у експортному варіанті. Інфографіка: радник Комісії США з безпеки в Європі Пол Массаро/X 

У якій саме версії снаряди передають ЗСУ, невідомо, однак навіть при зоні ураження у 250 км вони захоплюють цілу низку вкрай важливих цілей, зокрема і порти у  Криму. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій