Читаєте зараз
ЗСУ наближаються до основної лінії оборони армії РФ на півдні, а та розпочала новий наступ на сході. Розбір боїв минулого тижня

ЗСУ наближаються до основної лінії оборони армії РФ на півдні, а та розпочала новий наступ на сході. Розбір боїв минулого тижня

Oleksandr Humeniuk

Раз на тиждень Заборона аналізує, що відбувалося на фронті та чого, ймовірно, слід очікувати далі. Редакція аналізує публічно доступну інформацію та звіряє її зі зведеннями аналітичних центрів і нашими постійними військовими експертами. 


Південний напрямок

 • ЗСУ наблизились до Роботиного та обходять його по висотах зі східної сторони. 23 липня російські військкори повідомили, що українські війська вже почали використовувати на цій ділянці надані США касетні снаряди, особливо ефективні проти легкобетонних інженерних конструкцій, з яких і складається перша лінія російської оборони на півдні. 
 • ЗСУ звільнили Старомайорське — попереду, менш ніж за 10 кілометрів на південь, розташована друга лінія оборони Збройних сил РФ (ЗС РФ) у Старомлинівці. Одна з причин відступу росіян — різниця у дальності артилерії (західний калібр 155 мм має більшу дальність, ніж російський калібр 152 мм). 
 • Загалом на відтинку на стику Запорізької та Донецької областей українські війська не форсують російські укріпрайони, а намагаються обходити їх і брати в напівоточення. Ймовірно, це може свідчити про те, що ЗСУ знайшли відкриті для просочування ділянки в обороні армії РФ — згідно з джерелами The New York Times, українська армія вже перекинула на Запорізький напрямок раніше незалучені та озброєні західною технікою бригади, а головний удар припаде саме на цей відтинок фронту.

Бахмутський напрямок

 • Південніше від Бахмуту українським військам вдалося впритул наблизитись до окупованої Андріївки та зайняти укріпрайон західніше від села. Наразі ЗСУ займають 100-метрові висоти та завдяки артилерії обстрілюють територію радіусом 25 кілометрів — саму Андріївку, Бахмут, Кліщіївку та Курдюмівку. 
 • 25 липня за допомогою касетних артилерійських снарядів ЗСУ вибили російську піхоту, що обороняла Кліщіївку — фактично українська армія вже зайшла у південну частину села.

Російський наступ на сході 

 • Російська армія залучила резерви на стику Харківської, Луганської та Донецької областей, ймовірно, намагаючись відтягнути на себе українські сили, що воюють в Бахмуті та на його околицях. Наразі ЗС РФ намагаються просуватися по осі від Куп’янська до Торського.
 • Окупанти намагаються витіснити українські війська з Мар’їнки та Авдіївки — важливих плацдармів, які можуть використовуватися ЗСУ як коридор на Донецьк. За минулий тиждень суттєвого руху лінії фронту на цій ділянці не помічено.
 • ЗС РФ продовжують тиснути на українську лінію оборони по лінії Кремінна — Сватове. За минулий тиждень армії РФ вдалося просунутись у районі Сватового в західному напрямку на Борову. Проте через болотисту місцевість вести широкомасштабні наступальні дії на цій ділянці буде важко: з півночі на південь місцевість перетинають річки Оскіл, Жеребець та Червона, які впадають у Сіверський Донець — саме між ними лежать заболочені території. 

Поки що наступ має зонувальний характер: форсуючи правий берег Жеребця, ЗС РФ майже відразу відкотилися відносно раніше зайнятих позицій після артилерійських дуелей із ЗСУ. 

Вибухи у тилу армії РФ

 • 22 липня ЗСУ завдали удару по аеродрому біля села Октябрське в окупованому Криму. Були знищені нафтобаза та склад з боєприпасами. Інформацію підтвердили в Управлінні стратегічних комунікацій ЗСУ (згідно з російськими військкорами, удару завдано двома ракетами Storm Shadow).
 • 24 липня в Джанкойському районі Криму, в селі Вільне, пролунав вибух на складі з боєприпасами. Судячи з допису глави Меджлісу кримськотатарського народу Рефата Чубарова, «потужні вибухи лунають на території складу вже понад годину, площа детонації боєприпасів розширюється».
 • 24 липня у центрі Москви відбулося кілька вибухів у результаті влучань безпілотників у будівлі. Один з дронів впав за 500 метрів від головної будівлі Міністерства оборони РФ.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій