Читаєте зараз
ЗСУ отримають додаткову партію лазерних суперракет від Британії

ЗСУ отримають додаткову партію лазерних суперракет від Британії

Ilona Kivva
Автор:

Міністр оборони Великої Британії Грант Шаппс оголосив, що Лондон передасть Збройним силам України додаткову партію протитанкових боєприпасів Brimstone. Також Сполучене Королівство буде навчати українських військових разом з іншими союзниками.

«Сьогодні я можу оголосити про новий пакет із 200 протитанкових ракет Brimstone у подальшому посиленні для захисту України. Раніше ці ракети мали значний вплив на поле бою, в одному випадку змусивши російські сили залишити та відступити під час спроби переправитись через річку», — сказав Шаппс.

Брімстоун — снаряд класу «повітря-земля», створений у Сполученому Королівстві на основі американської ракети з лазерним наведенням AGM-114 Hellfire.

Зовні ракета дуже нагадує американську материнську версію, але відрізняється ширшими хвостовими плавниками й прозорим куполоподібним носом.

Також є вдосконалена версія Brimstone 2. У першій версії була встановлена радіолокаційна головка самонаведення, яка здатна захоплювати рухомі об’єкти, але у модернізованій, що була взята на озброєння у 2016 році, до радіолокації додали лазерне наведення, тому головка стала дворежимною.

Дальність польоту ракет першої моделі сягає 20 км, а от у другій версії дальність ураження різна:

  • з вертольота — до 40 км;
  • з літака — до 60 км; 
  • з землі — до 10-12 кілометрів.

У повітрі декілька Брімстоунів можуть перебувати одночасно у вигляді рою і знищувати визначені цілі за різними траєкторіями. Головною фішкою другої версії ракет є відстеження лазерного випромінювання, яке йде від літаків, танків чи БТР. Також ціль можна обирати із попередньо запрограмованого списку за допомогою вкрай високочастотного радара.

Система дозволяє сканувати поле бою та у автономному режимі вибирати найбільш відповідну ціль, не враховуючи цивільні транспортні засоби чи менш важливу військову техніку.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій