'
Читаєте зараз
ЗСУ перерізали можливість ЧФ РФ проводити розвідку з моря: до чого тут «Иван Хурс» 

ЗСУ перерізали можливість ЧФ РФ проводити розвідку з моря: до чого тут «Иван Хурс» 

Ilona Kivva
Автор:

Розвідувальний корабель Чорноморського флоту РФ «Иван Хурс» отримав ураження у кормову частину. На це вказують супутникові знімки, зняті після атаки ЗСУ на Севастополь 24 березня 2024 року.

Це означає, що виконувати завдання за призначенням цей корабель не зможе довгий час. Йдеться про проведення радіоелектронної розвідки, фіксацію роботи та визначення місцезнаходження радіолокаційних станцій, систем зв’язку та інших систем противника, перехоплення сигналів їх аналіз, дешифрування і не тільки, пише Defense Express.

Такі, після влучання (до речі, вже не першого) корабель залишився без комплексів радіоелектронної розвідки. Вони якраз і розміщуються у кормовій частині.

Важливо! Загалом у РФ було лише два такі судна, один — для Чорного моря, другий же перебуває у строю на Північному флоті.

«На строки відновлення прямо впливає завантаженість судноремонтних потужностей ворога в окупованому Севастополі. А також доступ до обладнання вкрай коштовного обладнання, яке необхідно відновити, але наразі в умовах санкцій. Бо цей корабель, як і перший у серії ‘Юрий Иванов’, закладались ще до окупації Криму, у 2004 та 2013 роках», — пояснили експерти з озброєння.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій