Читаєте зараз
ЗСУ знищили останнього носія Калібрів у Чорному морі: що за корабель 

ЗСУ знищили останнього носія Калібрів у Чорному морі: що за корабель 

Ilona Kivva
Автор:

Українські захисники у ніч на 19 травня уразили в Севастополі російський ракетний корабель «Циклон» проєкту 22800, йдеться у зведенні Генштабу ЗСУ.

Про ймовірну втрату росіянами цього корабля 20 травня заявляв речник ВМС Збройних сил Дмитро Плетенчук. Він додав, що це останній носій крилатих ракет у Чорному морі.

«Циклон» — це малий ракетний корабель класу «Каракурт», який увійшов до Чорноморського флоту РФ тільки у липні-2023. Він мав суттєву відмінність від своїх попередників по класу, а саме — покращений протиракетний захист. 

Малий ракетний корабель проєкту 22800 «Циклон». Фото: Defense Express

Так, інші судна (їх є три, вони входять у Балтійський флот) оснащені вісьмома переносними ракетами протиповітряної оборони Ігла-С і Верба. Натомість на «Циклон» поставили гарматно-ракетні комплекси «Панцирь-МЕ». Це морська версія «Панциря», який вважається одним із найкращих ППО-комплексів у арсеналі РФ. 

Задекларовано, що дальність знищення повітряних цілей складає до 20 км при висоті до 15 кілометрів. Система може одночасно вразити ракетами чотири цілі, а її зенітні гармати (5000 пострілів/хв.) автоматично вражають ті загрози, які ракети не помітили. Система повністю автоматизована.

На кораблі також стоїть радіолокаційний комплекс «Минерал-М», який складається з пасивної та активної частин. Вони призначені для огляду надводного простору, наприклад, есмінці помічають ще за 250 кілометрів. Повітряний простір моніторять чотири фіксовані РЛС 1РС-3 — вони входять у ППО-комплекс. Заявлено, що цілі виявляють на відстані до 70 кілометрів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій