«А ось коли останні рази бував в Україні, то мені траплялися люди з русофобською позицією, – каже Віктор про колишніх друзів і колег. – Але більшість із них підтримували, – він робить паузу, – кримські події».
Чоловік також згадує, що влітку 2014 року почув гучні вибухи.
«Я думав, що це феєрверк, – розповідає Віктор. – А потім зрозумів, що це обстріли. Зранку інтерес переміг страх, я пішов у Мілове, а там кажуть, що Росія їх обстріляла».
Віктор активно цікавиться політикою, але більше українською, ніж російською.
«Я ось це слухаю й дивлюся і ваших, і наших, – розповідає він. – І Соловйова, і «60 минут», і «Время покажет». Там часто запрошують ваших експертів і політиків. Тільки їх там щось не дуже люблять. А недавно слухав Ляшка на якомусь каналі... Він, звісно, русофоб, але з деякими його словами я згоден».
Віктор запевняє, що він проти війни, але впевнений, що Росія ні за яких умов не віддасть Крим. Він із ностальгією згадує радянські часи, коли Мілове й Чертково не були розділені кордоном.
«На танцмайданчик до вас ходили, – з усмішкою каже він. – Не знаю, чому саме в Мілове, у нас же цілий парк відпочинку свій був, але якось прийнято так було».
Парк відпочинку в Черткові є й досі, на вході стоїть бюст Володимира Леніна, навпроти – пам'ятник прикордонникам. У російському селищі майже вдвічі більше населення аніж у Міловому – 10 тисяч людей на противагу 5 тисячам – і через це воно значно більше схоже на місто. На відміну від Мілового, у Черткові є супермаркет.
Але в Черткові з наближенням вечора вулиці швидко стають такими ж пустими, як і в Міловому.
Мілове виглядає значно більш орієнтованим на Чертково, ніж навпаки. Для російських громадян у Міловому відкривали великі продуктові магазини, працював великий ринок. Українці ходять у Мілове до родичів чи на роботу, у росіян до цього переліку додавався шопінг.