Воду, світло, каналізацію та інші комунікації в новобудовах часто підводять нелегально — а самі комплекси зводять усупереч державним будівельним нормам. Коли люди інвестують у незбудоване житло, вони не можуть бути впевненими, чи введуть його в експлуатацію взагалі. Житлові будинки, не введені в експлуатацію, не підключають до комунікацій — опалення, світла і води.
Наприклад, компанія «Укогруп» самовільно збудувала близько 40 об'єктів без дозвільних документів. Будівництво ЖК «Деміївський квартал» заморозили у 2019 році, але деякі секції вже були зведені, а забудовник продовжував продавати квартири, хоча не мав на це права. Люди, які вже заселилися в комплекс, врешті
лишилися без світла і води.
Схожа історія сталася і з інвесторами банку «Аркада», який звів, зокрема, ЖК «Патріотика». Тоді
постраждали не лише інвестори недобудов, а й мешканці вже зведених багатоповерхівок. Компанії-постачальники відмовилися приймати комунікації через те, що ті не відповідали технічним умовам, і власникам квартир «Аркада» нав'язала власну обслуговувальну компанію, яка брала гроші в мешканців, але не сплачувала їх постачальникам послуг. Навіть тим, у кого все ще є комунікації,
прогнозують повне відключення води й світла.
Забудовники часто починають зводити будинки без дозвільних документів, сподіваючись отримати їх у процесі чи постфактум. Відтак, це завжди лотерея — вгадати, чи забудовник зможе домовитись, важко. Натомість перспектива життя в коробці без світла, каналізації та води більш ніж реальна.
Наявна в місті інфраструктура не витримує такого навантаження.
Ще гірша ситуація в ЖК, які з'являються в передмісті й формально належать до області, а не до міста. Місто відмовляється брати такі будинки на баланс через те, що комунікації не витримують навантажень. Тому в таких ЖК проблеми з водопостачанням та каналізацією. Для того, щоб уникнути цієї глобальної проблеми, потрібно оформлювати агломерацію й робити великі інфраструктурні проєкти, які включатимуть це житло, наголошує Павло Федорів.